Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidem, kteří bydlí v blízkosti nového pumptrackového hřiště v Havířově, vadí hluk a podepisují petici

  • Havířov,

Lidem, kteří bydlí v blízkosti nového pumptrackového hřiště v Havířově, vadí hluk, nedodržování provozního řádu a podepisují petici. Radnice o problému ví a bude se snažit najít řešení.

Není to ani měsíc, kdy byl slavnostně zahájen provoz nové pumptrackové dráhy v městské části Havířov-Podlesí. Projekt vznikl na základě hlasování v rámci participativního rozpočtu. Lidé, kteří bydlí v okolí, si ale stěžují na hluk a podepisují petici. Svůj nesouhlas vyjádřili i na zastupitelstvu.

Tamara Tomanová, autorka petice: "Tím zásadním problémem je, že provoz té dráhy způsobuje nadměrný hluk, který je obtěžující nejen pro obyvatelé, ale i zvířata, která tam žijí v té oblasti. Ten hluk je dennodenní, trvá od rána do půlnoci, pravidla tam nejsou dodržována, přesto, že tam je nastaven nějaký řád."

Radnice o problému ví a bude se snažit najít řešení.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Mě lidé volají a říkají mi, že tento problém nastal. My jsme ho začali řešit. Přemýšlíme, hledáme řešení. Volali jsme do Prahy, kde je podobné pumptrackové hřiště a kde je podobný problém. Ve čtvrtek jsem měl jednání s dodavatelem a hledáme technické řešení, hledáme možnost stavebních úprav, hledáme možnost odhlučnění a popřípadě budeme hledat možnost přemístění. Z druhé strany zastánci pumptracku, dětí, které si tam hrají, ho chtějí." 

Velký sportovní areál se nachází i v centru města, kdy na počátku také radnice řešila stížnosti. Díky dozoru správce a nastaveným pravidlům se skate klubem se situace uklidnila.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků