Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově bude muset investovat do opravy útulku. Do budov se tlačí voda

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově podpořili rozšíření investičních akcí v tomto roce. Město musí nechat zpracovat projektovou dokumentaci pro nutnou opravu útulku pro zvířata. Objekt má v mnoha místech úplně promáčené stěny.

Útulek Max v Havířově je v provozu od prosince roku 2009. Propozičně dodnes patří mezi nejmodernější v republice. Samotná stavba ale podle radnice nebyla zřejmě v té době odvedena kvalitně, a to se v posledních letech projevilo.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Plíseň je vysoká a vyžádá si to nemalé náklady a je mi líto, že stavba, která je stará deset let, je v tak špatném technickém stavu, ale nemůžeme s tím nic dělat a musíme to opravit. V tom útulku se jedná o správní budovu, ale také napojení na ty kotce. Celkově je třeba ten útulek opravit.”

V provozní budově se drží vlhkost zejména, když prší. V kotcích ale nemájí stěny šanci vyschnout. Je jen otázkou času, kdy začnou odpadávat také kachličky.

Dagmar Polaková, vedoucí útulku Max: “Tím, že se tam stříká, čistí se ty kotce vodou, tak ta vlhkost se tam projevuje daleko více. Proč to tak je, to opravdu nevíme a kdy se to tak začalo projevovat? Tak rok zpátky. Ta vlhkost natahuje tu stěnu čím dál tím více.”

O jak nákladnou opravu se bude jednat, vyplyne až z projektové dokumentace, kterou radnice nechá zpracovat ještě v letošním roce.

Témata: Oprava,  útulek
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků