Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podmáčený svah v areálu Technických služeb v Havířově se sesouvá. Situace začíná být vážná

  • Havířov,

Areál Technických služeb v Havířově se nachází nad lesoparkem Stromovka. V jedné části ale začal ujíždět svah. Situace se značně zhoršila po nedávných vydatných deštích. Radnice bude muset problém vyřešit.

Spodní voda a vydatné deště mohou napáchat velké škody v areálu havířovských Technických služeb. Svah v lesoparku se sesouvá. První jen menší praskliny se začaly objevovat na podzim loňského roku. Nyní se situace značně zhoršila.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: “Teď po těch deštích ten posun byl skokový. Udělal vyloženě díru, museli jsme zabezpečit plot ve dvou místech, protože se projevily díry a už se tady z druhé strany Stromovky snažili dostat takoví ti všímaví občané. Teď je už situace vážnější a věřím, že se město už teď nějakým způsobem začne situací trochu víc zabývat, protože teď už opravdu hrozí, že se poškodí majetek.” 

Technické služby musely přikročit také k pokácení několika stromů.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Ohrožovaly nás i stromy, které tím sesuvem měly narušený svůj kořenový systém a nakláněly se ve směru svahu a svou korunou, v případě pádu, by zasáhly náš majetek, naše haly, stroje a hlavně by mohly spadnout na naše lidi a mohly jim způsobit velmi vážné zranění.” 

Radnice ví, že se problém bude muset vyřešit.

"Kateřina Mikulová, vedoucí oddělení investic:  V současné době máme v lokalitě, kde se sesuv nachází, umístěné snímací body, které danou lokalitu pozorují. Následně bude zpracování projektové dokumentace, která bude vypracována tak, aby vyřešila kompletní sanaci území.”

Technické služby v současné době sledují každý den počasí. Obavy mají z dalších vydatných dešťů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy