Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově bojují proti přestavbě rodinného domu na rezidenční bydlení. Majitelé nabídli objekt městu

  • Havířov,

Družstevníci v Havířově bojují proti přestavbě rodinného domu na rezidenční bydlení s deseti byty. Objekt se nachází v těsné blízkosti panelových domů. Majitelé se nyní rozhodli nabídnout nemovitost k odkupu městu.

Tento rodinný dům v centru Havířova je už mnoho let předmětem svárů mezi majiteli a družstevníky okolních domů. Vlastník chce vilku přestavět na rezidenční bydlení. Místním vadí, že jen pár metrů od jejich oken by vzniklo parkoviště, auta by vytvářela hluk a smog, stavba by stínila. Proti povolení výjimky stavebního úřadu se odvolali ke kraji.

Jiřina Pechová, obyvatelka družstevního domu: "Mluvila jsem se zástupci družstva a ti nám řekli, že krajský úřad nepovolil tu výjimku, řekli mi, že to jednání je pozastaveno a že pan majitel musí znovu nějakým způsobem odůvodnit, proč tady ty bytové jednotky chce stavět.”

Rodinný dům se nyní objevil na stránkách realitní kanceláře k prodeji. Majitelé tvrdí, že oslovili radnici, aby si objekt i s pozemkem odkoupila.

Lukáš Klus, spolumajitel objektu:  Udělali jsme si vlastní průzkum, kde jsme zjistili, že ani ti družstevníci nevědí, co by tam vlastně chtěli. Někteří řekli, že by tam chtěli mít parkoviště, někteří řekli, že by tam chtěli mít zubaře, workoutové hřiště, lavičky, aby tam mohli chodit s pejskem. Každopádně všechny ty odpovědi byly směřovány, které by mělo zajišťovat město a proto jsme se pro zklidnění celé situace rozhodli nabídnout odkup této stavby a pozemku městu.”

Město se musí nejdříve s podmínkami seznámit.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Přišlo mi to včera ta informace ze správy majetku, že má město tuto nabídku na odkup tohoto pozemku včetně domu. Musíme se s nabídkou seznámit s kolegy a potom jako rada rozhodneme.”

Obyvatelé to nemají ani nyní jednoduché. Dům majitelé pronajímají podle místních nepřizpůsobivým.

Jan Sochor, obyvatel družstevního domu: "Jestli to někdo koupí. My vůbec nevíme, kdo to bude kupovat, co ten člověk, co s tím bude zamýšlet. Jestli to udělá jako rodinný domek, nebo z toho udělá ubytovnu, jako tomu je doposud.”
Zuzana Kutáčková, obyvatelka družstevního domu: "My bychom určitě uvítali, kdyby tady bylo zdravotní středisko, nějaký lékař, nebo kanceláře. Tady naproti v té vilce je to samé a je tam klid, pořádek.”

Pokud město nemovitost nekoupí, majitelé nesdělili, jak konkrétně bude postupovat dále.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy