Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O víkendu v domově seniorů Luna v Havířově odeberou vzorky další stovce lidí. Otestován tak už bude celý domov

  • Havířov,

O víkendu v domově seniorů ve středisku Luna v Havířově odeberou vzorky další stovce lidí. Otestován tak už bude celý domov. Nákaza Covid-19 se prokázala také v druhém středisku Helios. Tam se už ale situaci podařilo stabilizovat.

V pátek přijel do domova seniorů Helios v Havířově opět odběrový tým. Tentokrát zdravotníci ale odebírali už jen kontrolní vzorky u klientů a zaměstnanců, kteří byli v prvním kole negativní.

Jiná situace je ve druhém středisku Luna. O víkendu hygienici odeberou vzorky u všech klientů a zaměstnanců, kteří ještě nebyli testování. Jednat se bude zhruba o sto lidí.

Právě v Luně se nákaza šíří více než v Heliosu.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "K dnešnímu dni je to jedenáct klientů a devět zaměstnanců na středisku Luna. Na středisku Helios jsou to dva klienti a dva zaměstnanci. Tato čísla budou už v příštím týdnu klesat, protože lidé už se budou vracet po karanténě.”

Zaměstnanci domova zažívají perné dny.

Jolana Nedabýlková, úseková sestra střediska Luna: "Pro děvčata je to hodně náročné, protože těch, která zůstala v pracovní karanténě, je zhruba polovina a musí se prostě zajistit péče o klienty."

Jak je náročné chodit v těchto hábitech a dodržovat hygienická opatření?

Jolana Nedabýlková, úseková sestra střediska Luna: “Je to pro ně hodně náročné a navíc tento týden byl opravdu teplý. Kdybyste viděli děvčata po dvouhodinové obchůzce, tak jsou jako kdyby vystoupily ze sprchy.”

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Hluboce se skláním před nimi a před jejich pracovním nasazením, že své kolegy nahradí.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy