Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na havířovském koupališti to opět žilo. Konal se tam triatlonový závod

  • Havířov,

Nevšední zážitek mohli zažít návštěvníci koupaliště. Spolek H10 a SK Fuga uspořádali další ročník triatlonového závodu. Na start se postavilo na 70 závodníků.

Třetí ročník etapového triatlonového závodu, kdy ve třech dnech závodníci absolvují tři krátké sprint triatlony, odstartoval opět na havířovském koupališti. Sportovci museli absolvovat 400 metrů plavání, 14 kilometrů na kole a pak následoval běh na čtyři kilometry. Další dvě etapy pak pokračovaly v okolí Těrlické přehrady.

Lumír Hlaváč, spoluorganizátor závodu: "Havířovské koupaliště jsme si vybrali z toho důvodu, že jsme tady z regionu a chceme ukázat lidem, že není tady jen přehrada, ale i koupaliště. Koupaliště pro takový speciální typ startu, kdy závodníci startují intervalově po 15 sekundách a v bazénu mají vytyčené bójky, které musí obeplávat a postupně jako had zaplavou 400 metrů. To je trochu odlišné od soboty, kdy se startuje hromadně.”

anketa: "Jsem od Zlína z Luhačovic, jsem tady poprvé. Absolvuji celou sérii. Nesmírně se na ni těším, protože to je výzva. Je to můj desátý triatlon a těším se.”

anketa: "Jsem z Ostravy, absolvuji již třetí ročník. My v Ostravě také pořádáme závody a jsem rád, že s SK Fuga je to taková výměna. Oni přijdou k nám, my k nim. Tady absolvuji doufám celé tři dny bez zdravotních problémů a těším se. Čeká nás náročný víkend a uvidíme, jak to dopadne.”

anketa: "Já jsem z Nového Jičína. Já sice nedělám triatlon, já jsem atletka, ale letos kvůli covidu jsem se rozhodla startovat jenom v triatlonu a strašně se těším. Už jsem byla i loni a je tady úžasná atmosféra."

anketa: "Je to výzva. Loni jsem to zkoušela, nevěděla jsem do čeho jdu. Letos vím, jsem v obavách. Tři dny triatlony po sobě je masakr.”

Přesto, že se pátečního závodu zúčastnilo na 70 sportovců a v sobotu dokonce ještě o třicet více, nepřijela silná základna z Polska.

Lumír Hlaváč, spoluorganizátor závodu: "Máme to tady dá se říct z celé republiky. Jsou tady z Prahy, Brna, nejvíce je tady asi místních. Letos nám trochu zkazila plány celá ta krize kolem covidu, protože minulé závody jsme tady měli zhruba 30% závodníků z Polska. Letos jen jednoho nebo dva závodníky z Polska.”

Celkovým vítězem se podle očekávání stala největší triatlonová hvězda Petr Vabroušek ze Zlína, v kategorii žen pak Ania Halska z Polska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy