Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce MŠ Moravská v Havířově byla dokončena, na děti čekají nové třídy

  • Havířov,

Havířovská radnice pravidelně investuje do oprav svých objektů. Letos přišla řada na Mateřskou školu Moravská, která vzhledem ke svému stáří už rekonstrukci nezbytně potřebovala

Mateřská škola Moravská v Havířově prošla velkou rekonstrukcí. Koronavirová krize způsobila to, že práce mohly začít dříve než se původně plánovalo a tak je dnes školka plně připravena zahájit provoz. Děti se mohou těšit na krásné nové třídy.

Renata Slowiková, ředitelka MŠ Moravská, Havířov:  “Ta okna byla původní dřevěná a samozřejmě nešla už dovřít. Ta školka je postavená v devadesátých letech, je panelová a velice v ní profoukávalo. Náklady na energie byly velice vysoké. My jsme strašně rádi, že tohleto proběhlo.”

Dále bylo nezbytné zateplení fasády, instalace rekuperačních jednotek, rolet a markýz proti ostrému slunci. Jako první v Havířově má tato školka tzv. Zelenou střechu. která je bezúdržbová.

Michal Mičko, stavbyvedoucí : "To je souvrství několika vrstev. Jsou tam asfaltové pásy, nopová folie, geotextilie, substrát se tam navážel takže je tam pěticentimetrová vrstva substrátu a rozchodníkový koberec, který je taky pěticentimetrový. Ta zeleň dodává lepší klimatické podmínky pro to ovzduší tady. To je největší výhoda.”

Josef Bělica, primátor Havířova:  “Dneska jsme měli možnost předat další mateřskou školu, myslím si že ten výsledek je opravdu skvělý a děti se mají na co těšit.”

Tato investiční akce stála radnici 15 milionů korun a z toho část pokryla dotace. Školka letos slaví 30 výročí a tak je kompletní rekonstrukce krásným dárkem. Prvního září nastoupí 133 dětí, tedy plná kapacita školky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy