Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské školy počítají se třemi režimy výuky i s izolační místností

  • Havířov,

Tři varianty výuky, izolační místnost pro děti, u kterých by se vyskytly příznaky onemocnění Covid-19. Takto je připravena jedna ze základních škol v Havířově na nový školní rok. Podobné noty mají i v ostatních školách.

Prvního září se otevřely dveře ve všech havířovských školách. Děti po dlouhých měsících mohou opět usednout do lavic. Největší zážitek z toho měli prvňáčci a jejich rodiče.

anketa: “Těším se na počítání a čtení. Mám tady kamarády, kluky z fotbalu.”
anketa: “Těším se na tělocvik a výtvarku. Těším se na paní učitelku.”

I na Základní škole G. Svobody ale budou obezřetní. Už v květnu jednou zažili omezení kvůli koronaviru.

Dagmar Kondělková, ředitelka ZŠ G. Svobody: "Máme nastaveny tři způsoby výuky. Prezenční, smíšenou a distanční. Věříme, že po většinu školního roku bude následovat prezenční výuka. Nicméně, pokud by se stalo, že by byla v našich třídách nařízena karanténa, tak s tím počítáme a myslím, že jsme na to připraveni. Přibyly nám izolační místnosti, kde máme přidělenou školní asistentku, která nám zaopatří děti, pokud by byla potřeba a museli by si je rodiče vyzvednout. Myslím si, že se budu řídit doporučením ministerstva školství, které stanoví, že v případě, že nejsme označení semaforem oranžové barvy, nemusíme nosit roušky ve společných prostorách.”

Rodiče situaci chápou.

anketa: "Beru to tak, že taková doba je. Takže se musíme přizpůsobit. Záleží na nás, na politicích, co nám řeknou. Nemám s tím problém.”

Situaci na školách bude bedlivě sledovat i radnice.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Ředitelé a ředitelky škol si už odzkoušeli tyto situace v tom prvním období, kterém bylo takové dramatické a všechny školy a školky jsou nachystány na to, jak mají postupovat. Ví spojení na hygienu, ví co mají dělat. Já jenom doufám, že to nebude tak dramatické, jak to bylo, a že to skončí. Školy jsou nachystané a my také.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy