Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sanatorium Kochova se již deset let stará o pacienty, kteří potřebují následnou péči

  • Havířov,

Sanatorium Kochova na Šumbarku se již deset let stará o pacienty, kteří už nepotřebují akutní nemocniční péči, ale nemohou být ani doma. O lůžka následné péče je velký zájem. Bohužel ani sanatoriu se nevyhnula nákaza Covid-19.

Populace v MSK stárne a to i v Havířově. Poptávka po lůžkách následné péče je velká. Tento problém pomáhá řešit i Sanatorium Kochova, které nyní oslavilo desetileté výročí. Bohužel kvůli koronaviru se akce nemohli pacienti zúčastnit.

Bedřich Wasserburger, Sanatorium Kochova: “Těch deset let hodnotím velice kladně. Myslím, že jde i vidět na našem zařízení, že jsme udělali kus práce. Před deseti lety jsme začínali s padesáti lůžky, dnes jich je 115 a téměř všechna jsou stále vytížená.”

Pokud by ta kapacita byla větší, byli byste schopni zabezpečit více klientů?

Bedřich Wasserburger, Sanatorium Kochova: “Samozřejmě, pokud by byla kapacita větší, tak bychom byli schopni zabezpečit péči pro více pacientů. Musím zdůraznit, že ta péče chybí v tomto regionu. Určitě těch pacientů bude do budoucna přibývat s tím, jak se zkvalitňuje medicínská péče a prodlužuje se věk a s tím všechny související komplikace. Momentálně jsem vytížení téměř až po střechu, ale v těchto prostorách není možné další rozšíření.”

Bohužel, ani sanatoriu se nákaza Covid-19 nevyhnula. Situaci se ale zařízení podařilo zvládnout díky obětavému personálu.

Gabriela Šarovská, vrchní sestra: “Pro všechny to byla nová situace a nevěděli jsme co a jak dělat. Ale vzhledem k tomu, že jsme byli jako jeden tým, všichni jsme drželi při sobě. Šily jsme si roušky, děvčata sháněla rukavice různě po externích firmách, chodila do práce. Na nemocenské byl minimální počet i na ošetřovném s dětmi. Skvělý tým. Pro pacienty a rodinné příslušníky to bylo velice nepříjemné, těžko to snáší. My také nejsme nadšeni z toho, že návštěvy jsou omezené, ale bohužel. Abychom chránili klienty před infekcí, musíme opatření dodržovat.”
Bedřich Wasserburger, Sanatorium Kochova: “Já bych v tento pro nás velmi zvláštní a výjimečný sváteční den chtěl poděkovat zejména všem našim zaměstnancům za opravdu kvalitní a přitom velice těžkou práci, kterou tady odvádějí.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy