Tohle jsou druháci ze Základní školy Františka Hrubína. Už týden se opět mohou učit se svou paní učitelkou. Ta nyní zjišťuje, že byl nejvyšší čas přejít opět na prezenční výuku.
Dagmar Mrázová, učitelka ZŠ F. Hrubína: “Osobně si myslím, že by to už problém asi byl. Lepší je, když děti tady jsou, mají ten kontakt a navíc i já osobně vidím, když někdo něco nechápe, nerozumí, můžu hned zareagovat. Přes počítač spoustu věcí uniká. Zatím to vypadá, že se celkem chytají, že se doma pracovalo, rodiče se snažili. U některých to trochu drhne, ale to nevadí, to my spravíme v rámci doučování, které pro děti máme.”
anketa: “Já jsem se těšila hodně a nejvíc mě tady baví čeština. Já jsem se nechtěla učit doma, protože to bylo blbé. Hodně jsem se těšila na kamarádky.”
anketa: “Mám ráda paní učitelku, paní asistentku i své kamarády. Dobře mi to šlo doma a mamka se se mnou učila.”
anketa: “Nejraději jsem doma, ale bylo to lepší, když jsme se učili ve škole. Doma jsem pořád dělal jenom úkoly a nebavilo mě to.”
Od pondělí začne být na školách opět rušno. Do tříd se vrátí i další děti.
Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína: “Vrátí se nám první až páté třídy a deváté třídy na druhém stupni, ty budou chodit kompletně prezenčně. Šesté, sedmé, osmé třídy vzhledem k tomu, že my máme šest tříd, tak tři budou na distanční výuce a tři budou normálně docházet a po týdnu se vždy vymění.”
Třídy se nesmí při výuce půlit, což může být problém při výuce cizích jazyků.
Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína: “Je možné, a když těch dotazů bude více, tak ministerstvo stejně jako v případě školních družin umožní v rámci výuky cizích jazyků skupinky, protože ty jsou většinou málo početné, tak umožní mísení za dodržení rozestupů a dodržení nošení roušek.”
Připravenost škol sleduje radnice jakožto zřizovatel.
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Je dobře, že to ředitele ví z ministerstva v předstihu a ne ze dne na den a mohou se připravit tak, aby splňovali všechna hygienická opatření jako jsou roušky, větrání tříd a další hygienická opatření. Já si myslím, že z tady tohoto hlediska naše školy a hlavně ředitelé fungují tak, že se nemusíme obávat, že by něco neklaplo.”