Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další úspěch havířovského boxera Davida Poláka. Získal stříbro na ME

  • Havířov,

Havířovský box slaví další úspěch. Svěřenec trenéra Jaroslava Kubíčka David Polák získal stříbrnou medaili z mistrovství Evropy. Jeho cílem je nyní účast na olympiádě a pak vstup mezi profesionální sportovce.

David Polák se poprvé v boxerské tělocvičně objevil, když mu bylo 12 let. Netrvalo dlouho a sportovec začal sklízet úspěchy nejen v České republice, ale také ve světě. Nyní 16letý David získal další cenný kov a to z ME, odkud si dovezl stříbro. 

David Polák, boxer: "Byl jsem na ME v Sofii. První zápas jsem bojoval a Chorvatem, tam jsem dal KO. V druhém zápase jsem bojoval s Ukrajincem, tam jsem vyhrát 2:1 na body a ve finále jsem bojoval s Rusem. Tam jsem prohrál."

Jak to vidíte jako trenér, kam by to mohl až dotáhnout?

Jaroslav Kubíček, trenér: “Samozřejmě nikdo nevidí do budoucnosti, jak to je, ale pokud se bude snažit, bude trénovat, bude dělat to, co mu řeknu, protože tak to prostě u mě je, tak dosáhne toho, čeho chce.  A to je olympiáda.”

Kariéru nadějných sportovců bedlivě sleduje i radnice.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Na doporučení rady města zastupitelstvo schválilo v pondělí příspěvek, mimořádnou dotaci na cestu do Sofie na ME, protože jinak by asi nemohl ani odjet.”

David věří, že se jednou dostane i mezi profesionální boxery.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy