Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce do dvou let vyřešit nebezpečnou křižovatku v Prostřední Suché

  • Havířov,

Havířov by chtěl vyřešit do dvou let problémovou křižovatku v Prostřední Suché. Nejjednodušší variantou by bylo vybudování kruhového objezdu, ten se ale do dané lokality nevejde. Proto se zvažuje náhradní varianta.

Vyjet z Fryštátské ulice v Prostřední Suché zejména v dopravní špičce je obtížné. Řidiči musí být hodně trpěliví. Křižovatka je celkově přetížená a i policie upozorňuje, že se zde stávají časté dopravní nehody. Řešením by bylo vybudování kruhového objezdu. Tomu ale brání obytný dům, který ale nepatří městu.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: "Tento dům se chystáme ještě v letošním roce rekonstruovat, nicméně pokud by mělo město zájem ho odkoupit a následně ho kvůli kruhovému objezdu zdemolovat, tak se samozřejmě nebráníme, ale musela by být akceptována naše představa o ceně.”

Radnice má ale vlastní řešení.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Kupovat dům jenom proto, abychom ho zbořili a takto zvyšovat náklady, se nám úplně nechce. Nechali jsme zpracovat studii, která danou problematiku řeší a teď jednáme se správcem komunikací, to je Správa komunikací MSK druhých a třetích tříd tak, aby oni vzali ten náš podklad, studii a řešili projektovou dokumentaci pro řešení té dotyčné křižovatky. Měl by se tam vlézt elipsoid ne klasický kruhový objezd, ale elipsoid z lepených dílců."

Město by chtělo problémovou křižovatku vyřešit nejpozději do dvou let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy