Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky QR kódům ušetří očkovací centra desítky minut, pilotní projekt se spustil v Havířově

  • Havířov,

Očkovací centra už brzy ušetří desítky minut denně při potřebné administraci. Tím pádem zvládnou naočkovat i více zájemců. Lidem při rezervaci bude zasílán QR kód. Moderní technologie se testují v Havířově. Nyní vám ukážeme, jak to vypadá v praxi.

Samotná vakcinace v očkovacích centrech je záležitostí chvilky. Nejdelší čas stráví lidé u vstupu, kde se ověřují veškeré údaje. V pátek byl v havířovském centru představen moderní systém, který administraci značně urychlí.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: "Tady budou moci chodit lidé jen QR kódem, se svou občankou, nebudou muset podávat žádné papíry, to znamená velmi urychlení čekání před vstupem do tohoto očkovacího centra. Jiná centra, která to ještě nemají, mají ten problém, že se jim mohou před vstupem hromadit lidé a jsou tam fronty."

Systém se nyní testuje a učí se s ním i všichni administrativní pracovníci.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: "Klient přijde, buď to bude mít v mobilním aplikaci, nebo na papíře, sjedeme QR kód a ten QR kód nám ukáže informace přímo v rezervačním systému o daném klientovi a my si zkontrolujeme identifikační údaje, vytiskneme zdravotní dotazník a ten klient je odbaven. Zrychlí to ten proces v řádu minut a pokud vezmeme kapacitu očkovacího místa 1300 lidí denně, tak to bude podstatnou změnou rychlosti odbavení klientů na recepci.”
Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Toto očkovací centrum je takovou laboratoří toho Reservaticu celostátního, kde vychytáváme ty věci a potom se to použije třeba v O2 Universum, které bude v Praze. To vše se odzkouší tady.”

Testování systému by mělo probíhat do konce měsíce. Od května pak QR kódy a čtečky budou moci využívat i ostatní očkovací centra. V místnosti, kde se připravují samotné vakcíny k očkování, mají v havířovském centru ještě další vychytávky. Automatický míchací systém vakcín a vzdálený monitoring teploty v lednicích.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: "Máme vzdálený monitoring teploty v lednicích. Máme zde i v nemocnici uloženy vakcíny. Máme sice lednice, kde je displej, který ukazuje teplotu zevně lednice, ale když tady nejsme o víkendech, večer potřebujeme, aby v rámci lékové politiky správného uložení léčiv byla teplota monitorována, a proto jsme přistoupili ke vzdálenému monitorování, který je běžný v laboratořích a celém medicínském světě.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy