Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční požár i přes snahu hasičů zničil rodinný dům v Havířově

  • Havířov,

Střecha a horní patro zcela zničil požár, který vypukl v noci na sobotu v rodinném domě v Havířově-Prostřední Suché.

Plameny byly zpozorovány po půlnoci. K zásahu do ulice U Lékárny okamžitě vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Havířova a okolí.

Přesto, že hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu, požár zcela zničil střechu a značně poškodil horní patro domu. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Dvě osoby stačily dům včas opustit a nikdo se tak při události nezranil. Okolnosti vzniku požáru jsou předmětem vyšetřování. Na místě pracují specialisté hasičů i policie. Pravděpodobnou příčinou se jeví technická závada na elektroinstalaci. Způsobená škoda je předběžně odhadovaná na jeden milion korun."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "U požáru sedlové střechy rodinného domku s obytným podkrovím v Havířově zasahovalo 5 jednotek. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byl odhadnuta na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno půl hodiny po páteční půlnoci. Do Prostřední Suché ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov a Karviná, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Havířov-Město, Havířov-Životice a Šenov. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelou hodinu, několik dalších hodin – minimálně až do sobotního rozbřesku – jim ale zabralo pečlivé rozebírání střešní konstrukce s proléváním vodou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy