Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA uspořádala desátý ročník Tandemu, lidé s mentálním postižením prožili krásný víkendový pobyt

  • Havířov,

Každý rodič, který má doma dítě s mentálním postižením potřebuje, aby mělo kontakt se svými vrstevníky. Díky příznivé epidemické situaci mohla ADRA konečně uspořádat desátý ročník víkendového pobytu s názvem Tandem.

Neskrývanou radost projevili při odjezdu do obce Hlubočky na Olomoucku mladí lidé s mentálním postižením z Havířova. Díky ADŘE a projektu Tandem mohli konečně odjet na víkendový pobyt plný zážitků.

Veronika Šutová, vedoucí Tandemu, ADRA: "Pro ty klienty i pro nás je to jedinečný zážitek. Můžeme vyjet všichni společně na celý víkend. Ten program je opravdu bohatý, máme skvělé sponzory, takže si můžeme dovolit spoustu zážitků a samozřejmě i rodiče těch klientů, které bereme společně, uvítají i ten čas pro sebe, že si mohou i odpočinout, takže je to oboustranné.”
Lidia Kubíček, rodič: "Chci říct, co to pro nás znamená. To, že chvilku jsme sami a moc chci poděkovat, že mohou naše děti cestovat, že mohou na chvilku být v přírodě.”

Každý účastník výletu má svého dobrovolníka, kterého dobře zná.

Žaneta, dobrovolnice: "Já se těším z toho, že budou mít radost, že Klárka bude mít radost i ostatní taky. Že spolu strávíme krásné chvíle."
anketa: "Těším se na ubytování, na hotel a hlavně, aby jsme se měli krásně. Na bazén půjdeme, bobovat, je tam lanové centrum.”
anketa: “Já jedu poprvé na ten pobyt. Takže nevím, co to obnáší a tím pádem jsem natěšená. Jsem ráda, že můžu jet a odsud vypadnout, někam do přírody se podívat.”

Desátý ročník Tandemu si nakonec všichni užili. ADRA věří, že v naplánování dalšího už nebude nic bránit. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy