Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA uspořádala pro mladé lidi s mentálním postižením opět víkendový pobyt plný zážitků

  • Havířov,

Každý rodič, který má doma dítě s mentálním postižením potřebuje, aby mělo kontakt se svými vrstevníky. Díky příznivé epidemické situaci mohla ADRA konečně uspořádat desátý ročník víkendového pobytu s názvem Tandem.

Neskrývanou radost projevili při odjezdu do obce Hlubočky na Olomoucku mladí lidé s mentálním postižením z Havířova. Díky ADŘE a projektu Tandem mohli konečně odjet na víkendový pobyt plný zážitků.

Veronika Šutová, vedoucí pobytu, ADRA: "Moc se těšíme. Jede nás celkem 23 lidí, z toho 11 ADRA dobrovolníků a 12 klientů ze SPMP Havířov. Jedeme do Hlubokého dvora Hlubočky. Tam strávíme největší část z víkendového pobytu. Samozřejmě navštívíme i v Odrách různá místa v přírodě a máme také v plánu navštívit ZOO v Olomouci. I pro ty klienty i pro nás je to jedinečný zážitek. Můžeme vyjet všichni společně na celý víkend. Ten program je opravdu bohatý, máme skvělé sponzory, takže si můžeme dovolit spoustu zážitků a samozřejmě i rodiče těch klientů, které bereme společně, uvítají i ten čas pro sebe, že si mohou i odpočinout, takže je to oboustranné.”
Lidia Kubíček, maminka klienta: "Chci říct, co to pro nás znamená. To, že chvilku jsme sami a moc chci poděkovat, že mohou naše děti cestovat, že mohou na chvilku být v přírodě.”

Každý účastník výletu má svého dobrovolníka, kterého dobře zná.

Žaneta, dobrovolnice: "Já se těším z toho, že budou mít radost, že Klárka bude mít radost i ostatní taky. Že spolu strávíme krásné chvíle, že dáme oddechnout jejich rodičům a my si spolu užijeme nádherný čas. Plný radostí, hraní a smání, pohody.”
anketa: "Těším se na ubytování, na hotel a hlavně, aby jsme se měli krásně. Na bazén půjdeme, bobovat, je tam lanové centrum.”
anketa: "Těším se na Tandem, mám tu kamarádku Žanetku a jsem moc ráda, že můžu vyjet na Tandem.”
anketa: “Já jedu poprvé na ten pobyt. Takže nevím, co to obnáší a tím pádem jsem natěšená. Jsem ráda, že můžu jet a odsud vypadnout, někam do přírody se podívat.”
anketa: "Já jsem strašně ráda, že jedu na Tandem, že si něco užiji, bude se svými vrstevníky. Že pojedu na koni, na bobové dráze. Budou tam trampolíny.”

Desátý ročník Tandemu si nakonec všichni užili. ADRA věří, že v naplánování dalšího už nebude nic bránit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy