Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pátrali po ženě, která měla strčit mladou cyklistku pod autobus

  • Havířov,

Policisté z Havířova se v úterý dopoledne obrátili na veřejnost se žádostí o pomoc v pátrání po ženě, která je podezřelá z útoku vůči mladé cyklistce. Tu měla z kola strčit do vozovky, kde právě projížděl autobus. Za několik hodin se žena našla.

AKTUALIZACE: Policisté už totožnost dotyčné ženy znají. Více v článku:

K incidentu došlo v Havířově na Hlavní třídě poblíž kostela. V době, kdy velmi frekventovaná silnice procházela rekonstrukcí asfaltového povrchu, jela tři nezletilá děvčata na sdílených kolech po chodníku ve směru do centra města. V opačném směru šli lidé, kterým se chtěla děvčata na kolech vyhnout. Žena však kolem sebe měla nechat projet jen jednu z nich, zatímco do druhé strčila tak, že dívka z kola spadla do vozovky na autobus. Shodou okolností jel autobus vlivem husté dopravy v opravovaném úseku pomalu a duchapřítomný řidič stačil útok na cyklistku zaznamenat a zareagovat na něj rychlým zastavením a děvče neutrpělo žádné zranění.

Celá událost je zaznamenána na palubní kameře a policie z videozáznamu poskytla snímky, které mohou pomoci v pátrání po ženě, kterou zatím vedou jako svědkyni.  

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Policisté z Havířova pátrají po dosud neznámé ženě, která měla 14. srpna 2021 v čase kolem 19. hodiny v Havířově na ulici Hlavní třída strčit do nezletilé dívky, která právě projížděla po chodníku na jízdním kole. Dívka z důvodu ataku neudržela rovnováhu a i s kolem spadla na právě projíždějící autobus MHD Havířov. Jen díky velkému štěstí se dívce nic vážného nestalo. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro pokus ublížení na zdraví."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy