Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ Slovan Havířov oslavil 70 let od svého založení sportovním dnem pro děti

  • Havířov,

Členové Tělovýchovné jednoty Slovan prožili společné odpoledne, při kterém oslavili významné výročí. Akce se zúčastnili i zástupci radnice, která do areálu investuje nemalé prostředky.

Tělovýchovná jednota Slovan Havířov slaví 70 let od svého založení. Velká akce zejména pro děti se odehrávala v duchu soutěží a her, které si připravil každý oddíl. Děti běhaly na čas, střílely na cíl, na branku, nebo skákaly přes švihadlo a plnily další disciplíny.

Jiří Kála, předseda TJ Slovan Havířov: "Na dnešní akci, která probíhá v areálu TJ Slovan Havířov, se sešli všichni naši členové, především z řad dětí. Probíhá oslava 70letého výročí a jde vidět, že je nás požehnaně a vše funguje tak, jak má a hlavně díky podpoře, kterou nám poskytuje Magistrát města Havířova a dále také podpora z Národní sportovní agentury."
Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "Já bych rád TJ popřál do dalšího desetiletí, ať se povede dobudovat areál do úplně ideálních podmínek. Chci poděkovat všem funkcionářům, trenérům za práci, kterou tady pro ty děti odvádí. A přeji, ať děti mají co nejvíce kvalitních, obětavých a vzdělaných trenérů. A těm přeji nadšené děti a spolupracující rodiče.”

Trenéři se dětem opravdu věnují naplno a jde to i vidět na zájmu dětí o sport.

Václav Hrbáček, předseda fotbalového oddílu, trenér: “Původně jsem oddíl založil, když to řeknu na rovinu, abychom si s chlapama zahráli fotbal, ale hned další sezonu jsme založili několik mládežnických oddílů a všichni, kteří se tady tomu věnujeme, tak jsme rádi, že to kvete a neustále té mládeže přibývá.”
anketa: “Já jsem na fotbale jeden rok a moc mě to tady baví, protože se tady učíme spoustu různých triků. A také mně to tu baví, protože máme hodného trenéra. Učí nás, abychom dávali góly a vyhrávali.”
anketa: “Vyzkoušela jsem si kopání na branku, běh a trefovat se do branky.”

Podpora města není jen v podobě dotací na činnost.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "V posledních letech město Havířov podpořilo v tomto areálu rekonstrukci sociálního zázemí a šaten pro fotbalisty, podpořila se výstavba retenční nádrže a rekonstrukce fotbalového stadionu. Pokud se povede sáhnout na dotaci Národní sportovní agentury, tak město je připraveno spolufinancovat výstavbu umělé fotbalové plochy a i nadále podporovat dění v tomto klubu.”

Na oslavu přišly i děti, které nejsou členy tělovýchovné jednoty. Je ale právě možné, že po zábavném odpoledni, se jimi brzy stanou.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail