Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce zlepšit podmínky pro třídění odpadu, upraví kontejnerová stání

  • Havířov,

Havířované si už zvykli, že papír či sklo nepatří do směsného odpadu, ale do speciálně označených nádob. Změnilo se i vnímání při vyhazování elektrospotřebičů, za což město získalo speciální cenu.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: “Získali jsme za cenu za to, že jsme se stali skokanem roku ve sběru elektroodpadu. Kampaň vyhlásil MSK. Společnost Elektrowin nás vyhodnotila jako skokana roku, kdy jsme oproti roku 2019 navýšili sběr vysloužilého elektrozařízení o 47% u měst nad 40 tisíc obyvatel. Rozhodně je to zásluha občanů. Máme sběrné dvory, občané mohou bezplatně elektrozařízení odkládat. Je to opravdu zásluha občanů.”

Radnice by byla ráda, kdyby lidé ještě více třídili odpad, a proto jim chce vytvořit lepší podmínky.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Já bych chtěl předně poděkovat občanům, že jsou zodpovědní a třídí. Je to vidět i na té ceně. Je to jejich práce a já jim děkuji. Na příští rok připravujeme revitalizaci kontejnerových stanovišť. Vybíráme kontejnerová stanoviště tak, aby ten prostor byl ohrazený, hezký. Tak, aby tam nedocházelo ke vzniku černých skládek."

Havířov bude mít i další sběrný dvůr. Kdy se otevře, vám řekneme v následujícím vysílání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy