Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci z ADRY zazpívali seniorům v domově koledy

  • Havířov,

Domov seniorů Senecura v Havířově kvůli obavám z šíření nákazy ještě stále nepovoluje návštěvy. Vánoční atmosféru do domova přinesli alespoň dobrovolníci z ADRY, za což byli senioři moc rádi.

Zpěv koled se nesl po celém domově seniorů Senecura v Havířově. Ať už ve společné místnosti, nebo individuálně na pokojích. Potěšit seniory, kterým návštěvy hodně chybí, se rozhodli dobrovolníci z ADRY.

Jana Žoričová, hlavní koordinátorka dobrovolníku ADRA Havířov: "Máme připravený speciální vánoční punč, dále máme malé andělíčky a hlavně také chceme přinést píseň, dobrou vánoční náladu a radost do jejich tváří. Navštěvujeme téměř všechny domovy tady v okrese Karviná. Všude, kde máme dobrovolnické programy, tak tam naši dobrovolníci roznášejí vánoční punč a dávají vánoční oplatky všem seniorům.”

Vy tady nejste sama, kdo všechno tady s vámi přišel?

Jana Žoričová, hlavní koordinátorka dobrovolníku ADRA Havířov: “Jsem moc ráda, že přišlo osm dobrovolníků. Dva jsou dlouhodobí dobrovolníci, kteří chodí už více než rok, začali v době pandemie a přidaly se k nim mladé studentky ze Střední školy v Prostřední Suché. Jsou to velmi šikovná mladá děvčata a moc se těší na tu dnešní akci.”
Andrea, dobrovolnice ADRY: “Já jsem chtěla využít svůj volný čas a přišlo mi to dobré, se takto věnovat lidem, když ten čas mám. A myslím si, že i ty holky, co přišly se mnou, tak to mají stejně. Myslím si, že to bude dneska hodně povedená akce, že to děckám i seniorům něco dá.”
Dagmar Puščáková, zaměstnankyně domova seniorů: “My máme zákaz návštěv, ale co se týče dobrovolníků, ti k nám mohou chodit. Já si myslím, že budou mít ohromnou radost, protože zákaz návštěv je od minulého měsíce, takže budou rádi a určitě je hodně potěšíme.”

anketa, klientka domova: "Převeliké překvapení. My jsme s tím nepočítali, že se někdo na nás staré babky přijde podívat."

Jaké to bylo si zazpívat koledy?

anketa, klientka domova: "Překrásné, bez toho nejsou Vánoce, bez koled.”
anketa, klientka domova: "Přijdou za námi dcery a vnuci, vnučky, myslí na nás.”

Přání se seniorům možná splní, protože domov zvažuje, že před Vánocemi umožní opět návštěvy.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail