Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v Havířově hojně využívají bruslení na zimním stadionu

  • Havířov,

Děti z mateřských i základních škol mohou pravidelně navštěvovat zimní stadion pro výuku bruslení. Správa sportovních a rekreačních zařízení pro ratolesti zakoupila i speciální pomůcky.

V dopoledních hodinách je na zimním stadionu opravdu živo. Děti z mateřských i základních škol mohou každý všední den využívat ledovou plochu. A zájem je opravdu velký.

Dorota Stanková, učitelka ZŠ 1. Máje: “Pro nás je to úplně perfektní, protože děti se dostanou ke sportu. Hlavně si vyzkoušejí úplně novou aktivitu a vzhledem k době, jaká je, je to úplně fantastické. Můžou s námi přijít rodiče, chodí i dědečci pomáhat a vidí, jak se ty děti zdokonalují a mají z toho radost. To je to hlavní. Vést děti ke sportu, naučit se něco nového a mít z toho radost.”
Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: “Abychom jim to bruslení usnadnili, tak jsme jim v loňském roce pořídili z darů taková chodítka, která jim mají usnadnit, aby se děti naučily bruslit a současně jim i půjčujeme brusle z naší půjčovny, kde máme zhruba 150 párů. Také jsme je loni hodně obměnili z darů, které jsme dostali. To znamená, mohou si u nás půjčit brusle. Máme chodítka, myslím si, že jsou velmi populární a ne jen tady, ale jsou hodně využívány i na veřejném bruslení, kde je také půjčujeme zdarma.”

Jak se to mezi školami uchytilo?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: “Školy, školky toho využívají a my jsme za to rádi, že ledovou plochu můžeme nabídnout i těm školám a školkám zdarma. Je to pro ně zajímavé a rádi to využívají.”
anketa: “Místo tělocviku to nemáme, ale je to zábava. Paní učitelka chtěla, abychom si užili zábavu.”
anketa: “Je to tady dobré. Já už umím trochu bruslit.”
anketa: “My jsme tady potřetí a je to výborné.”
anketa: “Jsem ráda, že tady můžeme chodit celá třída. Oni to měli už i minulý týden, ale já jsem byla nemocná. Jsem ráda, že jsem se školou šla.”
anketa: “Když kamarád neumí bruslit, tak si do medvěda sedne a jiný kamarád ho povozí.”
anketa: “Medvěd mi pomáhá, abych nespadl.”

Veškeré informace o bruslení pro školy, ale také veřejnost, zájemci naleznou na webových stránkách SSRZ.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail