Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté dopadli muže, který má na svědomí několik vloupání v Havířově

  • Havířov,

Škodu za více než 200 tisíc korun měl způsobit 30letý muž, který se vloupával do různých objektů v Havířově. Po dopadení se policistům ke všemu přiznal a čeká na verdikt soudu o trestu.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Do policejního hledáčku se muž dostal postupných vyhodnocením informací, zajištěných stop a důkladné operativní práci havířovských policistů. Kriminalisté ho zadrželi a on začal spolupracovat. Celkem mu bylo prokázáno devět skutků spáchaných od začátku prosince uplynulého roku do současnosti. Přesněji, z prosince jsou zadokumentovány tři skutky, z toho dva jsou spáchané během jednoho dne. V noci na 2. 12. 2021 se měl v ulici Nad Terasou pokoušet násilně dostat do provozovny, což se nepodařilo. Nicméně dveře a zárubně poškodil tak, že škoda je bezmála za 27 tisíc korun. Tentýž den na Dlouhé třídě v městské části Podlesí měl páčením odstranit visací zámek zajišťující stavební kontejner. Z místa měl vzít ventily, hadice, kohouty a další různé komponenty z mědi, mosazi a bronzu. Mezi 8. 12. a 10. 12. 2021 na automyčce se pokoušel páčením dostat do mincovního automatu. Z místa odešel s nepořízenou, k mincím se nedostal." 

Krást nepřestal ani v novém roce. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Hned na začátku nového roku se pokoušel dostat do restaurace nejdřív přes okno, pak přešel ke vstupním dveřím. S sebou si odnesl několik lahví alkoholu a platební terminál. O tři dny později, v noci na 8. 1. rozbil okno zaparkované dodávky Fiat Ducato a uvnitř vzal zimní bundy. Zřejmě o několik hodin později zašel na ulici V Zátiší, tady se zase po páčení měl dostat do provozovny. S sebou si měl odnést 24 lahví alkoholu. A do třetice se ještě pokusil násilně dostat do provozovny na Studentské ulici, což se mu nepodařilo. Za dva dny si náhodně vybral prodejnu s autodíly a motoristické doplňky v městské části Podlesí. Prostory prodejny prohledal a měl odcizit 14 kusů potahů na volant." 

Poslední výpravu spáchal před několika dny. Hned dvakrát se vypravil do restaurace v ulici E. Krásnohorské. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Pachatel doznal, že tady vzal několik lahví alkoholu, asi 140 krabiček cigaret a 50 kusů zapalovačů. V součtu poškozeným na odcizených věcech způsobil škodu ve výši 93 tisíc a svým jednáním poškodil vstupy a zařízení ve škodě vyčíslené na 123 tisíc korun. Komisař proti důvodně podezřelému zahájil trestní řízení a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže i přečinu poškození cizí věci. V případě prokázání viny muži, který byl v minulosti již 4krát soudně trestán, hrozí až dvouleté odnětí svobody."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail