Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pravidelné testování žáků skončilo, větší zodpovědnost teď bude na rodičích

  • Havířov,

Pravidelné testování žáků v pondělí skončilo. Zdá se, že opravdu nejhorší období mají školy za sebou. Situaci v Havířově zhodnotila náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová.

Vlna omikronu slábne. To se projevuje i ve školách. Zatímco před čtrnácti dny vyšly pozitivní testy u více než stovky žáků a desítek zaměstnanců, nyní při posledním testování na PCR testy půjde 42 dětí a 9 učitelů. To, že vláda rozhodla ukončit testování ve školách však neznamená, že nákaza zcela zmizela a školy by měly být obezřetné.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Je to teď na zodpovědnosti každého rodiče, který posílá své dítě do školy, protože jakmile jsou velké rýmy, kašel a takové projevy, může to být příznak. Já si myslím, že i škola má určité možnosti, jak naložit s takovým nemocným dítětem, které přijde do školy. Samozřejmě se souhlasem rodiče, by měli otestovat takové dítě a rodiče upozornit na to, že by si měl pro dítě přijet, aby nedošlo k šíření infekce mezi ostatní žáky, aby to nedopadlo zase tak, že budeme mít nejen celé třídy pozitivní, ale hlavně jde i o pedagogické a nepedagogické pracovníky, protože pak ta škola mám problém a musí se zavírat.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail