Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení hokejového havířovského klubu se zaměří na mládež

  • Havířov,

Havířovský hokejový klub bude mít nové vedení. Nejdále jsou jednání se skupinou Petra Malíře, který vede českotěšínský klub a který zároveň realizuje výstavbu druhé ledové plochy v Havířově. Zaměřit se budou chtít zejména na vychovávání mládeže.

Neúspěch prvoligových havířovských hokejistů v letošní sezoně vyústil v návrh na odvolání vedení klubu. K tomu se přidali i rodiče, kterým se nelíbí celkové nastavení v mládežnickém hokeji. Po několika týdnech vyjednávání to vypadá, že novým prezidentem se stane Petr Malíř, který nahradí Jaroslava Mrowiece.

Jaroslav Mrowiec, prezident AZ Heimstaden Havířov: "Já to vnímám tak, že jsme dva roky hledali nějaké partnery do klubu. Myslím si, že to bylo dané tím, že moc lidí nechtělo vstupovat do první ligy. Já to vnímám dobře. Já jsem tam jedenáct let a myslím si, že tomu klubu už nemám co dát a bude dobře, když tam přijdou nové osoby.”

Prioritou pro nové vedení bude vychovávání mládeže, větší komunikace s rodiči a fanoušky.

Petr Malíř, HC Wolves Český Těšín: "Celé se to má odvíjet od mládeže. V tom AZ, abychom si dokázali vychovat pro muže ty kmenové hráče, aby byli důležití. Nicméně teď se ta situace komplikuje tím, že se padá do druhé ligy a ta liga není tak atraktivní, jako první liga.”

Největším poskytovatelem dotace hokeje je radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My samozřejmě budeme chtít vědět, co se v hokeji děje, jaký to má vývoj, jakým způsobem se nakládá s veřejnými prostředky. To je naše legitimní právo. Ale kdybych se měl vyjádřit ke konkrétním krokům, které se tam dějí, tak na to nemám dostatek informací momentálně.”

Hokejový klub plánuje ještě tento týden tiskovou konferenci, kde bude chtít vše vysvětlit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail