Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Středisko volného času Asterix v Havířově pořádá kurzy dogfitness, psům cvičení pomáhá

  • Havířov,

Pokud chcete mít psa v kondici a zdravého, můžete s ním zkusit cvičení na balančních podložkách. Zábavná aktivita je vhodná pro všechna plemena a pomáhá i starším psům, kteří už mívají problémy s klouby.

Takto krásně si umí protahovat svaly, šlachy i klouby psi, kteří ve Středisku volného času Asterix v Havířově navštěvují kroužek dogfitness. Díky balančním podložkám zvířata aniž by věděla posilují také vnitřní svaly.

Kateřina Džumanová, vedoucí kroužku dogfitness: “Určitě si zlepšují svoji kondici a pokud majitel s pejskem dělá nějaký sport, tak jim to pomáhá v tom sportu, že pejsek je dobře osvalený. Dogfitness se dá využívat jak u mladých pejsků, u štěňat, tak u pejsků sportovců, starých pejsků, u pejsků, kteří mají nějaký problém zdravotní a to je lepší potom cvičit přímo s fyzioterapeutem, který pomůže odborným vedením na těchto pomůckách vybalancovat nějakou dysfunkci, kterou pejsek má.”

Cvičení psy baví a samozřejmě, že při výcviku nechybí chutné odměny.

Kateřina Brokešová, majitelka psa: "My se věnujeme závodně agility, a proto, abychom zlepšili kondici, zvětšili její svalový potenciál, tak jsme začali chodit na dogfitness. My se snažíme cvičit i doma průběžně, nebylo to pro ni úplně nové, ale některé věci třeba neznala.”
Linda Swiderová, majitelka psa: "S mojí fenkou tady chodím, aby byla zdravá, aby měla v pořádku klouby, protože už jí je osm let, už je trochu senior. Takže aby byla zdravá a pohyblivá.”
Nela Tomanová, majitelka psa: "Já jsem začala nedávno, asi půl roku zpět. Hlavně kvůli tomu, že děláme také agility. Aby se jí lépe skákalo a netrpěla na klouby, aby se nám lépe běhalo."

Za toho půl roku už vidíte nějaké výsledky?

Nela Tomanová, majitelka psa: “Určitě. Zlepšila se jí kondice a už to vypadá jinak.”

Lekce dogfitness se nyní ve středisku volného času pořádají také pro děti a jejich čtyřnohé kamarády.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty společnosti Diamo
Karviná
od 17 300 do 19 500 Kč/měsíc

Detail