Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konala největší halová soutěž mladých hasičů, děti si to užily

  • Havířov,

Díky rozvolnění opatření se v Havířově mohla konat největší halová soutěž mladých hasičů v České republice. Děti si změřily síly ve štafetách i v dovednosti vázání uzlů.

V Havířově se po dvou letech opět konala jedna z největších akcí. Halu Slavii zaplnilo přes sedmdesát družstev mladých dobrovolných hasičů na 30. ročníku neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska a zároveň 32. ročníku halové pohárové soutěže.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ať vám dnes vyjdou závody tak, jak jste si představovali. Užijte si dnešní den v Havířově.”
Lukáš Jurok, starosta SDH Havířov Město: “Náročnost skrz nachystání haly to už máme v malíčku, protože už pořádáme 32. ročník, ale hodně nám to zkomplikovala situace kolem pandemie, opatření. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli bude jistá ta soutěž, zda budeme muset při vstupu kontrolovat PCR testy. Naštěstí to dopadlo tak, že se to vše rozvolnilo.”
René Bulava, SDH Havířov: “Loni jsme halovku kvůli pandemii pořádat nemohli. Natrénováno moc nemáme. Máme hodně malých dětí, které jsou v kategorii mladších teprve rok. Připravovali jsme se a uvidíme, jak to dopadne. Starší družstvo je na tom podobně. Já jim hodně fandím a držím palce.”
anketa: družstvo SDH Havířov: “Těšil jsem se hodně a je to nejlepší soutěž, na které jsem byl. Nejvíce jsme trénovali štafetu dvojic.”
anketa: družstvo SDH Havířov: “Já jsem se těšil hodně, trénovali jsme tvrdě. Za mě by nám nejlépe mohla jít štafeta, uzly a 4x60.”
anketa: družstvo SDH Brno-Královo Pole: “Hodně se těším a nejvíce asi na uzly, na ty jsme hodně trénovali.”
anketa: družstvo SDH Skalice: “Já si myslím, že hodně dobře umíme uzly. Myslím, že jsme dost hodně trénovali na to, abychom mohli vyhrát.”

V kategorii mladších nakonec první místo obsadilo družstvo z Ostravy Heřmanic. Ve starších pak mladí hasiči z Jihomoravské obce Mistřín.

Nahlásit chybu


K tématu




RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail