Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA zaznamenává velkou pomoc uprchlíkům, velmi aktivní jsou i lidé v Havířově

  • Havířov,

Sklady humanitární organizace ADRA jsou plné nejrůznějších věcí, které lidé věnovali na pomoc lidem z Ukrajiny. Dobrovolníci je v těchto dnech třídí a kompletují, aby je následně převezli do bytů, kde budou uprchlíci bydlet.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku ADRY v Karviné: "Díky výzvě, kterou jsme dali na webu, tak i po magistrátech, úřadech školách, se nám nasbírala velká spousta pomoci. Tato pomoc je určena do rodin, které tady přijíždí z Ukrajiny a těmito věcmi se vybavují holobyty, které připravujeme pro ně."

Byty lidem z Ukrajiny poskytne společnost Heimstaden napříč celým regionem. Volné kapacity má i Havířov. K dispozici je ihned přes šedesát míst na ubytovně na ulici Střední, další jsou na ubytovně SSRZ a město nabídlo kraji k dispozici I městské byty. Prozatím aktivovány nebyly, nicméně situace se může každým dnem změnit. Solidarita lidí v Havířově je velká.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku ADRY: “Obyvatelé Havířova jsou skvělí, protože nosí nejen na místa, která jsou určena, to jsou naše obchůdky, ale nosí i do knihovny na Šumbarku. Úřad práce uspořádal sbírku pro Ukrajinu, na magistrátu je místo pro sbírku. Hlásí se nám spousta dalších organizací a míst a my jsme velmi rádi, protože ta sbírka je velmi kvalitní, věci jsou nové, jsou to přikrývky, jsou to polštáře. Opravdu vlna solidarity je obrovská.”

Lidé mohou hygienické potřeby pro dospělé i děti, vybavení do domácností, ať už to jsou žehlící prkna, nádobí, ložní povlečení, donést nejen na magistrát, ale také do dalších městských organizací. Následně budou převezeny do ADRY.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Mohou ale tyto dary nosit na kterékoliv středisko Sociálních služeb města Havířova, mohou přijít i do Santé, také na kterékoliv středisko. Vždy to od nich někdo odebere a odveze tam, kam to patří.”

Trvanlivé potraviny mohou lidé nosit do středisek Armády spásy, ale i na odbor sociálních věcí. Nábytek pak shromažďuje Portavita.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy