Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov spustil nový projekt, prvňáky v tělocviku vedou trenéři sportovních klubů

  • Havířov,

Havířov se rozhodl spolupracovat s trenéry sportovních klubů, kteří od března vedou na školách hodiny tělesné výchovy. Děti se tak během roku zábavnou formou seznámí s různými sporty a zlepší si pohybovou průpravu.

Prvňáci havířovských základních škol zažívají zcela jiné hodiny tělesné výchovy, a to v rámci projektu Sport do škol. Například tyto děti ze ZŠ Moravské; se budou celý měsíc učit prvky parkuru. V dalších pak jiné sporty.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Máme zastoupený fotbal, moderní gymnastiku, máme zastoupený basketbal, karate a různé jiné. Já si myslím, že děti si zvyknou na různé sporty a třeba příští rok budou chtít někde chodit do kroužků, klubů a zalíbí se jim třeba parkur a budou chtít navštěvovat třeba parkur. Je to přínosem pro školu, rodiče a hlavně pro ty děti. Děti z prvních tříd jsme vybrali proto, že to navazuje na pohybovou výchovu, kterou absolvují naše mateřské školy s panem Tabákem.”

Trenéři vidí v projektu velký smysl.

Patrik Gabryš, lektor parkuru: “ Já jsem rád, že Havířov do toho šlápl. Řekněme si to na rovinu, ty děti mají v tomto věku dvě hodiny tělocviku týdně. Dlouho tady ministerstvo lavíruje, že přidá, ale tohle je možná ještě lepší cesta, jak ten tělocvik v tom věku, kdy se ta pohybová gramotnost tvoří, tak zpestřit a nechat je projít různými sporty. Protože je to široká disciplína, když skáču přes překážky, dělám gymnastiku, atletiku, házím míčkem. Všechno by si měly děti vyzkoušet a vytvořit si slušný základ, na kterém pak mohou stavět.”
anketa: “My jsme tu přeskakovali a učili jsme se tu skákat na špičky.”
anketa: “My jsme tady skákali a hodně se mi to líbilo dneska.”

V čem byl ten tělocvik dneska jiný?

anketa: “Že jsme dneska probíhali všechno a učili jsme se, jak dopadat na zem.”
anketa: “Tím, že jsme se učili parkur a ještě jsme se učili přeskakovat překážky.”

V příštím školním roce by chtělo město projekt rozšířit i pro žáky druhých tříd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy