Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uprchlické rodiny z ubytovny v Havířově se přestěhují do městských bytů

  • Havířov,

Ukrajinské rodiny, které bydlí v jedné z městských ubytoven v Havířově, se už brzy přestěhují do bytů, kde budou mít lepší podmínky. Následně město nabídne ubytovnu opět k dispozici krajskému centru pro uprchlíky.

Městská ubytovna v Havířově na ulici Střední už nemůže přijímat další uprchlické rodiny. Kapacita je zcela zaplněna. Na počátku dubna se ale všichni přestěhují do klasických bytů, které pro ně město nyní připravuje.

Petr Valášek, vedoucí provozního oddělení MRA: “Budou jim nabídnuty byty, které se nám dlouhodobě nedaří obsadit lidmi z Havířova. Jsou to všechno byty na Šumbarku. Ty rodiny to vítají, o změně ví, byty navštívily. Vzájemně jsme si to odsouhlasili, abychom netrhali nějaké rodinné přátelské vztahy, protože každý je odjinud.”

Rodiny budou rozmístěny do menších i větších bytů, podle počtu lidí v domácnosti.

Na ubytovně žije i paní Olga se svou dcerou a dvěma malými dětmi.

paní Olga: “My bydlíme teď tady, ale oni nám řekli, že si máme vybrat. Můžeme se stěhovat do bytu na deváté patro a tam to bude lepší. Dcera nyní chodí vyřizovat různé dokumenty. Já jsem už byla na úřadu práce, ale tam mi řekli, že nemají zatím práci, ale já bych si přála chodit do práce.”

Osudy rodin zasáhly i zaměstnance Městské realitní agentury.

Petr Valášek, vedoucí provozního oddělení MRA: “Viděl jsem, že děti byly ve stresu, plakaly a postupem času mne překvapila ta vlna solidarity. Lidé tady donášeli hračky, hodně těm lidem pomáhali a viděl jsem, že si ty děti začínají hrát. To bylo silné.”

Jakmile se rodiny přestěhují, město nabídne volnou kapacitu opět krajskému centru pro uprchlíky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy