Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozhovor s náměstkem primátora Havířova o aktuálním dění ve městě

  • Havířov,

V ulicích města už budou brzy k dispozici opět sdílená kola. Nejpozději v květnu pak začne instalace kruhového objezdu v Prostřední Suché. Co dalšího se aktuálně v Havířově děje, řekl v rozhovoru náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

Od 1. dubna si budou moci lidé vypůjčit opět sdílená kola. Počet zůstane stejný, tedy 200 kol bude rozmístěno na 50 stanovištích.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Ten model z minulého roku si myslím, je dobrý. Jenom některá stanoviště se trochu poposunula a upravila podle požadavků lidí. Ale myslím, že ten model, který máme nastavený teď, je optimální.”

Vy určitě máte nějaká čísla z loňské sezony. Jak si stojí Havířov vůči jiným městům?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “V porovnání s ostatními městy velmi dobře. U nás těch výpůjček bylo na přepočet na obyvatele nejvíce v MSK a když se bavím s poskytovatelem služby, tak si Havířov velmi chválí. Říkají, že tady se kola nekradou, nedemolují a že těch výpůjček máme velmi mnoho.”

Vy jste říkal před pár týdny, měsíci, že se bude stavět nový kruhový objezd na ulici Dělnická. V jaké je to fázi?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Již prakticky přistupujeme k realizaci. V jarních měsících by ta realizace měla proběhnout. Já jsem rád, protože na ulici Dělnická Fryštátská je ta křižovatka nepřehledná, nebezpečná. Lidé, kteří to tam neznají, mají problém hlavně s levým odbočením z ulice Fryštátská na ulici Dělnická. Takže myslím, že tento kruhový objezd, který nebude úplně kruhový, protože podle vlečných křivek to nevycházelo, bude to takový šišoid, tak tu dopravu tam zpřehlední, nebude tam docházet k nehodám.”

Jak pokračuje výstavba parkoviště u bývalé školy Mánesova?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Tam myslím, že když lidé chodí kolem, tak vidí, že už je prakticky hotovo. Je třeba, aby se otevřely obalovny, abychom mohli vyasfaltovat komunikace, ale parkovací místa už jsou připravena a hned, jak se otevřou obalovny po zimě, tak dokončíme parkoviště a předáme ho k užívání.”

Další stavbu, kterou realizujete, je sběrný dvůr v Havířově v centru města. Jak tam to vypadá?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Tam se nám také daří finišovat, už to vypadá skoro hotové. Ještě některé práce se musí dokončit. Prozatím plánujeme, že bychom mohli otevřít v červnu třetí sběrný dvůr na území města Havířova. Je tam nově udělaný nájezd z druhé strany. Bude to tam bezpečnější. Věřím, že to přispěje, abychom ještě lépe třídili na území města a nevytvářely se černé skládky.”

Pojďme se ještě podívat na dopravu. V Havířově jezdí čistě ekologické autobusy na stlačený plyn. Je to výhoda při dnešních cenách, nebo počítáte s tím, že se zaplatí více?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Komunikujeme s dopravcem. Ty ceny vyskočily skokově nahoru i za ten zemní plyn a je to znát. Cena jednoho kilogramu zemního plynu se dnes pohybuje kolem 60 korun. Doufám, že se ta cenová hladina trochu sníží a srovná na standardních hodnotách, ale sledujeme to, komunikujeme s dopravcem a uvidíme, jaký to bude mít další vývoj.”

Přesto, plánujete, že byste zvýšili jízdné pro občany Havířova, nebo tohle teď není na stole?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Tohle teď není na stole.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy