Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov připravuje opravu frekventované Národní třídy, vzniknou i nová parkovací místa

  • Havířov,

Zklidnění dopravy a vytvoření dalších parkovacích stání. To si slibuje radnice v Havířově od plánované rekonstrukce Národní třídy. Ze zpracované studie vyplývá, že by šikmé parkování nemělo způsobovat zdržení dopravy.

V létě loňského roku prošly rekonstrukcí hlavní tahy Havířovem. Nyní město plánuje další etapu a tou je oprava Národní třídy.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Chceme, aby se doprava na Národní třídě zklidnila a pokud možno, aby lidé, kteří projíždějí skrz Havířov, používali Dlouhou třídu a 17. listopadu tak, jak je dneska definovaná komunikace 1/11."

Řidiči by v křižovatce u Společenského domu neodbočovali z Dlouhé třídy vpravo na Národní třídu, ale pokračovali by rovně po Dlouhé třídě. Projekt počítá i s tím, že by místo dvou pruhů na každé straně, byl jen jeden. Vznikl by tak prostor pro zhruba 80 šikmých i podélných parkovacích míst.

Nebojíte se toho, že při tom nacouvávání to bude zdržovat dopravu a budou se tvořit kolony?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Tu studii zpracovával dopravní expert, který ta místa navrhoval pouze do úseků, kde by to nemělo nastávat. To znamená, není to po celé délce Národní třídy." 
anketa: “Že to je velká kravina, si myslím, protože se nedá vyjet při takovém parkování."
anketa: “Postavit parkovací dům, nebo něco takového, ať se tomu městu uleví, ale ne určitě tím, že se budou zužovat ulice, tím tomu nepomůžou.”

Rekonstrukce komunikace by měla začít v letních měsících a radnice počítá, že by se investice měla vejít do 6 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy