Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky novému projektu se na havířovských školách stala házená velmi oblíbeným sportem

  • Havířov,

V hodinách tělesné výchovy je nesmírně důležité, aby se zejména malé děti rozvíjely přirozeným způsobem. Proto vznikl projekt malé házené do škol. V Havířově školením prošlo na třicet učitelů, kteří pro žáky uspořádali první turnaj.

Hodit, chytit, běžet a zapojit se do kolektivu. Házená je sport, kde je pro děti vše přirozené. Učitelé tělesné výchovy v Havířově v loňském roce nadchl projekt, který vznikl v rámci celoživotního vzdělávání. Po několika měsících trénování na školách, se děti poprvé mohly sejít na společném turnaji.

Tomáš Bárta, autor projektu malé házené do škol: “Na začátku roku jsme se v rámci házené ligy a fandů házené v MSK rozhodli, že zkusíme házenou dostat do podvědomí veřejnosti a do podvědomí škol. Začala spolupráce s Ostravskou univerzitou a vnikl nápad Basic Handbalu, to znamená základní házená, znovuoživení práce s míčem v hodinách tělesné výchovy. Není to postavené na házené jako takové. Je to malá házená, která se hraje ve čtyřech lidech, kdy i ve stísněných prostorách na školách mají učitelé alternativu tohoto druhu sportu, který je hodně dynamický a prakticky se zapojili do sportování děti. Iniciativu jako takovou a celé organizátorství je s paní ředitelkou ze ZŠ G. Svobody, kteří převzali záštitu a vznikla dnes naše první akce.”

Do projektu se zapojilo zhruba 30 učitelů tělesné výchovy.

Ivana Kaděrová, učitelka, ZŠ Gen. Svobody Havířov: “Hned po programu, který jsme absolvovali, jsme aplikovali do hodin tělesné výchovy a zájmových činností. Děti to přijaly s ohlasem. Děti jsou nadšené, spokojené. Proběhly už první turnaje mezi jednotlivými třídami.”
anketa: “Líbí se nám to moc a trénujeme na škole skoro pořád v tělocviku. Tento turnaj mi přijde dobrý, jsem ráda, že tady jsme.”
anketa: “Je to fajne a moc jsem se těšil, že jsem se z toho málem nevyspal.”

Platným hráči byly i čtyři děti z Ukrajiny, protože v jejich zemi je házená velmi populárním sportem.

Tomáš Bárta, autor projektu malé házené do škol: ”Já jsem oslovil sociální odbor s tím, že na Ukrajině je házená velmi populární. Dostali jsme kontakt na lidi, kteří se točí kolem ukrajinského sportu, konkrétně kolem házené. Spojili jsme se s paní, která je dnes u nás, začala nám pomáhat, je u nás v klubu. Vzali jsme je i jako další tým do dnešní akce a zapojují se i s našimi českými dětmi.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail