Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský Globus vyjde jako první v České republice vstříc dětem s autismem

  • Havířov,

Hypermarket Globus v Havířově se stal prvním v České republice, který usnadní nakupování rodinám s autismem. Ve vymezený čas eliminuje veškeré rušivé podněty. Spolek ADAM - autistické děti a my si iniciativy nesmírně váží.

Život rodin, které vychovávají děti s autismem, je naprosto jiný. A to i v běžných věcech, jako je obyčejný nákup v obchodě. Spolek ADAM našel společnou cestu, jak rodinám pomoci s hypermarketem Globus v Havířově a vytvořili projekt Modré hodiny.

Renáta Čechmanová, ředitelka hypermarketu Globus Havířov: "Obnáší to to, že budeme mít na celé prodejně tlumené osvětlení, bude naprosté ticho, nebude hrát rádio, nebudou žádná hlášení a ještě navíc jsme připravili piktogramy na podlaze prodejny.  To znamená, že když se blížím k pekařství, zdálky mohu vidět obrázek chleba a rohlíku."

Spolek chtěl s projektem seznámit i širokou veřejnost a proto připravil osvětový den.

Marie Gerdová, spolek ADAM: "Autistické děti trpí senzorickým přetížením, to znamená, že je mohou snadno rozrušit zvuky, světlo, pachy, množství lidí, rušné prostředí. Jsem velmi vděčná Globusu Havířov, protože vyšli vstříc autistickým dětem jako první v České republice, jako obchod, který umožnil autistickým dětem lepší pohodlnější nákupy."
anketa, matka dítěte s autismem: "Jako matka 13 letého autisty jsem velmi vděčná. Můžeme z toho udělat nějakou bojovku pomocí piktogramů, chodit po prodejně a udělat si z toho i hru. Jsem moc vděčná.”

Modré hodiny budou probíhat vždy každé úterý a to od 15 do 17 hodin. 

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail