Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově začala největší výstava fotoklubů REGIONFOTO 2022

  • Havířov,

V Havířově začala největší výstava fotoklubů REGIONFOTO 2022. Lidé budou moci až do 29. dubna shlédnout téměř tři sta fotografií různých žánrů. Fotokluby věří, že právě výstava může přilákat nové mladé členy.

Výstava fotoklubů REGIONFOTO je projekt, který nemá svou velikostí a pestrostí v České republice obdoby. Do devátého ročníku se zapojilo jedenáct regionálních klubů a dva z Polska. Ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v KD L. Janáčka bylo nainstalováno rekordních 282 fotografií.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklub Havířov: "Opravdu jakmile se vypíše termín a oslovíme ty kluby, tak je jasné, že bude opět plná výstavní síň a ten zájem veřejnosti je příjemný a je to i odměna pro ty autory, že o fotografii je pořád ještě zájem.”

Skvělou atmosféru si užívali všichni vystavovatelé i návštěvníci.

Roman Dzik, člen Fotoklubu Havířov: “Samozřejmě i ta kvalita fotografií roste. Techniky se vylepšují, lidé se tomu více věnují. Není to jen cvakání fotografií." 

Alena Cmielová, členka Fotoklubu Fotopozitiv Frýdek-Místek: “My jsme tady začínali, teď jsme tady podruhé. Líbí se mi, že lidé teď dychtí po kultuře a že už se to zase otevírá pro veřejnost.”

Fotokluby věří, že si do Výstavní síně Viléma Wünscheho najde během dubna co nejvíce návštěvníků a to i těch mladších, které fotografie osloví a třeba si najdou cestu do některého z fotoklubů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy