Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace rybníku Pašůvka u Havířova je před dokončením, v zimě se na něm bude moci i bruslit

  • Havířov,

Český rybářský svaz pro Severní Moravu a Slezsko investoval zhruba šest milionů korun do revitalizace rybníka Pašůvka nedaleko Havířova. Ten bude následně sloužit pro odchov mladých ryb do dalších revírů. Přes zimu budou moci na rybníce děti opět bruslit.

Takto vypadal ještě před pár lety rybník Pašůvka, který se nachází na rozhraní Horní Suché a Havířova. Místní organizace neměla na jeho údržbu a revitalizaci finance. Rybník byl proto převeden pod správu Českého rybářského svazu pro Severní Moravu a Slezsko. Vyčištění plochy, zpevnění břehů, byl ale nelehký úkol. Po opětovném napuštění rybníka následně ukáže čas, jakým rybám se bude ve vodní ploše dařit.

Rostislav Trybuček, jednatel, Český rybářský svaz pro Severní Moravu a Slezsko: "Takže buď malá, ranná stádia, třeba do roku, co nebude atraktivní pro pytláctví, protože to neuhlídáte. Když se nám nebude dařit ostroretka, parma, tak zkusíme candáta s nějakou doprovodnou rybou. Obhospodařujeme asi 4 800 hektarů ploch a toků, takže ten zarybňovací plán, který my plníme, je v řádech 32 milionů ročně do našich revírů vysazeno násad a tohle bude jen zlomek."

Svaz chce vyjít vstříc i místním obyvatelům a neplánuje chov ryb přes zimu. 

anketa: "Konečně se s tím začalo něco dělat, vypadalo to hrozně. Uvidíme, bude to lepší, jestli tady budou moci i děti bruslit zase, jako to bylo kdysi.”

Revitalizace rybníka Pašůvka by měla být dokončena nejpozději v květnu.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail