Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov poprvé aktivoval tělocvičnu pro azyl uprchlíků, nouzové přístřeší ale brzy opustí

  • Havířov,

Před necelým měsícem byla v tělocvičně na krytém bazénu v Havířově vytvořena ve spolupráci s krajem lůžka nouzového přístřeší. Nyní došlo na jejich aktivaci. Během velikonočních svátků bylo do areálu přivezeno několik desítek válečných běženců.

Na padesát převážně matek s dětmi nalezlo od víkendu dočasný azyl v tělocvičně, která je součástí krytého bazénu v Havířově. Běženci ihned dostali jídlo, hygienické potřeby, humanitární organizace zajistily dětem i hračky. Město vytvořilo nouzové přístřeší ve spolupráci s Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině. Aktivováno bylo poprvé. V tělocvičně rodiny ale nezůstanou dlouho.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: "Pro ty běžence je to tady přechodná stanice. Dnes by převážná část z nich měla být přestěhována na ubytovnu Městské realitní agentury. Zítra by další skupina měla být přesunuta zase dál a pro nás nastane okamžik, kdy tu tělocvičnu budeme muset znovu připravit tak, abychom byli znovu schopni tu kapacitu nabídnout.”

Výhodou v současné době je, že město má určitý počet dlouhodobě neobsazených bytů.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Ti uprchlíci, kteří přišli jako první, tak už dnes bydlí v bytech MRA a i tito, kteří se dostanou na ubytovnu, budou postupně přestěhováni do bytů. Ony už jsou zprovozněny, ale potřebujeme je dovybavit tak, aby tam byly základní věci." 

Současně odbor sociálních věcí v prvních dnech pomůže uprchlíkům s vyřízením veškerých záležitostí na úřadech. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy