Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Golf proti Juke. Tvrdohlaví řidiči ucpali průjezd, ani jeden nechtěl couvat

  • Havířov,

Několik minut seděli ve svých autech a čekali, že couvat začne ten druhý. Ostatní řidiči se domnívali, že v podjezdu mezi Širokou a Radniční ulicí v centru Havířova se stala nehoda a zatarasený průjezd museli objíždět.

K úsměvné situaci, ve které hráli hlavní roli dva tvrdohlaví řidiči, došlo ve čtvrtek dopoledne. Oba si trvali na tom, že uvolnit cestu má ten druhý.

Řidič Nissanu Juke: “Já přece nebudu couvat do křižovatky. Uhnout musí on. Já ho viděl ve chvíli, kdy jsem tady odbočoval a najížděl k průjezdu. Ale on mě viděl taky a neuhnul.”

V místě mezi motoristy panuje dlouhodobé pravidlo, že z Široké ulice se do průjezdu nevjíždí, pokud jede v protisměru z dvorku od kina Centrum nějaké auto, protože by se auta musela vyhýbat v užším prostoru podél zaparkovaných aut. Takto ale řidič Nissanu tentokrát nepostupoval.

Okolo procházející lidé se situaci jen usmívali a kvitovali, že to řidiči mezi sebou řešili bez slovního nebo dokonce fyzického napadení, k jakým na českých silnicích dochází poměrně často.

Pavel Blahut, koordinátor BESIP pro MSK: “V silničním provozu se naskýtají situace, které musí řidiči řešit vzájemnou domluvou a s ohledem na bezpečnost. Musí-li jeden z nich couvat, učiní tak ten, pro kterého to je méně složité a bezpečnější. V tomto případě bych se přikláněl k tomu, že couvat měl řidič modrého vozidla.”

Oba řidiči přitom mohli prokázat svůj šoférský um a průjezdem mohli projet kolem sebe. Průjezd je široký minimálně 4 metry a šířka obou vozidel tento rozměr přesahuje jen o 33 milimetrů. K oboustranné spokojenosti by tak stačilo sklopit zpětná zrcátka.

Zapeklitou situaci nakonec vyřešil řidič Golfu, který se rozhodl ustoupit a vycouval. 

Nahlásit chybu


K tématu
MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail