Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako pokus vraždy vyšetřují policisté ženin útok nožem proti partnerovi

  • Havířov,

Pravděpodobně partnerské neshody stály za rázným řešením, které zvolila žena z Havířova vůči svému partnerovi. Spor měla ukončit několika ostrými výpady nožem proti jeho hrudníku a krku.

K incidentu došlo ve středu před polednem v domě v ulici 17. listopadu. Po ohlášení k místu vyjeli záchranáři a policisté. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Naše posádka zasahovala u 46letého muže se zraněním v oblasti hrudníku. Po prvotním ošetření na místě byl převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě."

Podle lidí ze sousedství měla zhruba 35letá žena muži zasadit tři rány do břicha a další dvě do krku. Právě tyto rány měly být nejvážnější, ale jeho život díky rychlé pomoci nemá být v ohrožení.

Policisté prověřují, jak přesně se incident odvíjel a co mu předcházelo. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Dle zjištěných informací došlo v bytě mezi 34letou ženou a jejím známým ke slovní rozepři. Žena měla následně na muže fyzicky zaútočit a i přes jeho aktivní odpor mu způsobit rovněž bodnořezná poranění v horní oblasti těla. Zraněný muž byl předán zdravotníkům. Policisté podezřelou ženu na místě zadrželi a vzhledem k podnapilosti byla umístěna na protialkoholní stanici k vystřízlivění. Kriminalisté postupně shromažďovali k události související informace, na místě provedli dokumentaci a zajištěné stopy, včetně bodnořezného nástroje jakožto možné zbraně užité při útoku, budou vyhodnocovat specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství. Vrchní komisař obvinil ženu z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby (o vazbě rozhoduje soud). Žena, které dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od deseti do osmnácti let, s policisty spolupracuje. Kriminalisté i nadále ve vyšetřování pokračují."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy