Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení, zaměří se na děti a postup zpět do 1. ligy

Havířov |

Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení. Skupina kolem Petra Malíře, který se stal prezidentem, se chce zaměřit na výchovu mládeže, práci s rodiči, fanoušky a sestavit A-tým, který by se pokusil do čtyř let vrátit do první ligy.

Neúspěšná sezona v první lize, nespokojenost rodičů s výchovou mládeže vyústila ke změně ve vedení hokejového klubu AZ Havířov. Nový směr se pokusí nastolit prezident Petr Malíř a celý management. Klub se bude chtít zaměřit zejména na mládež a vytvoření hokejové akademie. První třída by měla být otevřena na ZŠ 1. Máje od září 2023.

Petr Malíř, prezident HC AZ Havířov: “Chceme rodičům nabídnout komplexní péči o děti. To dítě bude moci v dopoledních hodinách mít posunutou výuku. Předcházet tomu bude ledová plocha a tréninky. Zapojujeme i hráče z A-týmu, budou nám pomáhat, aby ty děti byl schopen někdo odvádět na tu školu, nebo je tam vyzvedávat. Tudíž rodičům má odpadnout velká řada starostí. A v neposlední řadě by měl být navázaný prospěch. Bude sportovní výbor, ve kterém bude sedět i zástupce ZŠ a nedílnou součásti hodnocení hráče bude i prospěch na ZŠ. Tak, jak jsme to měli my kdysi na Nezvalce. Chceme, aby ty děti byly motivované tím, že mohou ten sport vykonávat a mají tu péči a zdárně se učily,”

Klub nyní sestavuje A-tým, se kterým by se chtěl do čtyř let probojovat opět do první ligy.

Milan Mikulík, sportovní manažer HC AZ Havířov: “Kluky jako je Michal Kolář, Marek Haas, Lukáš Daněček, tak ti se vrací Havířovu pomoct, ale musíme najít i střední generaci. Havířovští hráči ve střední generaci hrají v extraligových týmech, což je teď těžké jim říct, pojďte hrát druhou ligu, pojďte pomoct Havířovu. Spíš ti starší kluci jako je Jirka Krisl, David Klimša, když jim ta kariéra v 1. lize už bude končit, tak určitě půjdou do Havířova. Ten tým na ten postup už musíme ladit postupně během tady těch čtyř let. Tak, aby ta střední generace, co v tom týmu bude, aby to byli TOP hráči, kteří AZ dostanou do 1. ligy.”

Situaci kolem hokeje bedlivě sleduje i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem moc rád za tu změnu. Věřím, že hlavně ta koncepce a to směřování hokeje starost o ty děti, je to nejdůležitější, co potřebujeme. Protože pokud má mít jednou havířovský hokej zase zvučné jméno, tak je třeba, aby vycházel v první řadě z havířovských odchovanců.”

Skupina kolem Petra Malíře chce pro sportovní akademii vybudovat i druhou ledovou plochu. Ta bude postavena na prostranství po bývalé ZŠ Mánesova. Realizace je v plánu v roce 2024.

Nahlásit chybu


K tématu

Led upravuje nová rolba, spotřebuje méně vody a plocha je rovná jako podle pravítka

28. srpna 2023 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ledovou plochu na zimním stadionu upravuje nová rolba s elektrickým pohonem, která nahradila starý poruchový stroj. Kvalitněji upravený led už teď v létě mohli vyzkoušet i krasobruslaři z místního oddílu.

Havířov získal zpět pozemky, kde měla stát nová hala s ledovou plochou. Investorovi zaplatí 40 milionů

19. prosince 2023 18:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Zastupitelé v Havířově rozhodli, že se město opět stane vlastníkem pozemků po bývalé ZŠ Mánesova. Soukromému investorovi, který provedl demolici objektu, zaplatí 40 milionů korun.

Led novojičínského “zimáku” je díky nové rolbě dokonale rovný

24. srpna 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ledovou plochu na zimním stadionu v Novém Jičíně upravuje nová rolba s elektrickým pohonem, která nahradila starý poruchový stroj. Kvalitněji upravený led už teď v létě mohli vyzkoušet i krasobruslaři místního oddílu.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Muzeum Těšínska chystá opravu životického památníku

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Opilý ujížděl policii a v Havířově srazil chlapce, na krku má obecné ohrožení

Včera 8:21 | Havířov | Jiří Cileček

Loni v září několik kilometrů zběsile ujížděl policistům. Byl opilý a bez řidičáku. Ohrozil mnoho lidí a v Havířově nakonec srazil chlapce u přechodu pro chodce. Policie dlouho prověřovala, kolik lidí celkem ohrozil a nyní případ překvalifikovala. 53letý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nyní mu hrozí až 8 let vězení.

Filmoví fanoušci si prohlédli zázemí karvinského kina Centrum

17. dubna 2024 16:02 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

K 60. výročí založení karvinského městského domu kultury měli filmoví fanoušci možnost nahlédnout do zázemí kina Centrum. Dostali se ke konstrukci za plátno, prohlédli si akustiku i kabinu promítačů.

Stonavští předškoláci absolvovali zápis do 1. třídy

17. dubna 2024 14:21 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští předškoláci během dvou dnů absolvovali zápisy do první třídy.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

17. dubna 2024 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Body si fotbaloví soupeři ve Stonavě rozdělili

17. dubna 2024 14:18 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští fotbalisté mají za sebou další zápas jarní sezóny. Na domácím hřišti tentokrát hostili Háj ve Slezsku.

Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení, zaměří se na děti a postup zpět do 1. ligy
Vydáno 1. května 2022 13:41, Havířov, Bára Kelnerová
Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení. Skupina kolem Petra Malíře, který se stal prezidentem, se chce zaměřit na výchovu mládeže, práci s rodiči, fanoušky a sestavit A-tým, který by se pokusil do čtyř let vrátit do první ligy.

Neúspěšná sezona v první lize, nespokojenost rodičů s výchovou mládeže vyústila ke změně ve vedení hokejového klubu AZ Havířov. Nový směr se pokusí nastolit prezident Petr Malíř a celý management. Klub se bude chtít zaměřit zejména na mládež a vytvoření hokejové akademie. První třída by měla být otevřena na ZŠ 1. Máje od září 2023.

Petr Malíř, prezident HC AZ Havířov: “Chceme rodičům nabídnout komplexní péči o děti. To dítě bude moci v dopoledních hodinách mít posunutou výuku. Předcházet tomu bude ledová plocha a tréninky. Zapojujeme i hráče z A-týmu, budou nám pomáhat, aby ty děti byl schopen někdo odvádět na tu školu, nebo je tam vyzvedávat. Tudíž rodičům má odpadnout velká řada starostí. A v neposlední řadě by měl být navázaný prospěch. Bude sportovní výbor, ve kterém bude sedět i zástupce ZŠ a nedílnou součásti hodnocení hráče bude i prospěch na ZŠ. Tak, jak jsme to měli my kdysi na Nezvalce. Chceme, aby ty děti byly motivované tím, že mohou ten sport vykonávat a mají tu péči a zdárně se učily,”

Klub nyní sestavuje A-tým, se kterým by se chtěl do čtyř let probojovat opět do první ligy.

Milan Mikulík, sportovní manažer HC AZ Havířov: “Kluky jako je Michal Kolář, Marek Haas, Lukáš Daněček, tak ti se vrací Havířovu pomoct, ale musíme najít i střední generaci. Havířovští hráči ve střední generaci hrají v extraligových týmech, což je teď těžké jim říct, pojďte hrát druhou ligu, pojďte pomoct Havířovu. Spíš ti starší kluci jako je Jirka Krisl, David Klimša, když jim ta kariéra v 1. lize už bude končit, tak určitě půjdou do Havířova. Ten tým na ten postup už musíme ladit postupně během tady těch čtyř let. Tak, aby ta střední generace, co v tom týmu bude, aby to byli TOP hráči, kteří AZ dostanou do 1. ligy.”

Situaci kolem hokeje bedlivě sleduje i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem moc rád za tu změnu. Věřím, že hlavně ta koncepce a to směřování hokeje starost o ty děti, je to nejdůležitější, co potřebujeme. Protože pokud má mít jednou havířovský hokej zase zvučné jméno, tak je třeba, aby vycházel v první řadě z havířovských odchovanců.”

Skupina kolem Petra Malíře chce pro sportovní akademii vybudovat i druhou ledovou plochu. Ta bude postavena na prostranství po bývalé ZŠ Mánesova. Realizace je v plánu v roce 2024.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000031151/hokejovy-klub-az-havirov-ma-nove-vedeni-zameri-se-na-deti-a-postup-zpet-do-1-ligy