Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení, zaměří se na děti a postup zpět do 1. ligy

  • Havířov,

Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení. Skupina kolem Petra Malíře, který se stal prezidentem, se chce zaměřit na výchovu mládeže, práci s rodiči, fanoušky a sestavit A-tým, který by se pokusil do čtyř let vrátit do první ligy.

Neúspěšná sezona v první lize, nespokojenost rodičů s výchovou mládeže vyústila ke změně ve vedení hokejového klubu AZ Havířov. Nový směr se pokusí nastolit prezident Petr Malíř a celý management. Klub se bude chtít zaměřit zejména na mládež a vytvoření hokejové akademie. První třída by měla být otevřena na ZŠ 1. Máje od září 2023.

Petr Malíř, prezident HC AZ Havířov: “Chceme rodičům nabídnout komplexní péči o děti. To dítě bude moci v dopoledních hodinách mít posunutou výuku. Předcházet tomu bude ledová plocha a tréninky. Zapojujeme i hráče z A-týmu, budou nám pomáhat, aby ty děti byl schopen někdo odvádět na tu školu, nebo je tam vyzvedávat. Tudíž rodičům má odpadnout velká řada starostí. A v neposlední řadě by měl být navázaný prospěch. Bude sportovní výbor, ve kterém bude sedět i zástupce ZŠ a nedílnou součásti hodnocení hráče bude i prospěch na ZŠ. Tak, jak jsme to měli my kdysi na Nezvalce. Chceme, aby ty děti byly motivované tím, že mohou ten sport vykonávat a mají tu péči a zdárně se učily,”

Klub nyní sestavuje A-tým, se kterým by se chtěl do čtyř let probojovat opět do první ligy.

Milan Mikulík, sportovní manažer HC AZ Havířov: “Kluky jako je Michal Kolář, Marek Haas, Lukáš Daněček, tak ti se vrací Havířovu pomoct, ale musíme najít i střední generaci. Havířovští hráči ve střední generaci hrají v extraligových týmech, což je teď těžké jim říct, pojďte hrát druhou ligu, pojďte pomoct Havířovu. Spíš ti starší kluci jako je Jirka Krisl, David Klimša, když jim ta kariéra v 1. lize už bude končit, tak určitě půjdou do Havířova. Ten tým na ten postup už musíme ladit postupně během tady těch čtyř let. Tak, aby ta střední generace, co v tom týmu bude, aby to byli TOP hráči, kteří AZ dostanou do 1. ligy.”

Situaci kolem hokeje bedlivě sleduje i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem moc rád za tu změnu. Věřím, že hlavně ta koncepce a to směřování hokeje starost o ty děti, je to nejdůležitější, co potřebujeme. Protože pokud má mít jednou havířovský hokej zase zvučné jméno, tak je třeba, aby vycházel v první řadě z havířovských odchovanců.”

Skupina kolem Petra Malíře chce pro sportovní akademii vybudovat i druhou ledovou plochu. Ta bude postavena na prostranství po bývalé ZŠ Mánesova. Realizace je v plánu v roce 2024.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy