Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Májové slavnosti si Havířované užili až do večerních hodin

  • Havířov,

Nedělní den patřil na náměstí Republiky v Havířově Májovým slavnostem. Lidé přišli v hojném počtu. Společné setkání u příjemné hudby a u vystoupení různých spolků všichni přivítali.

Uvolněná atmosféra, úsměvy na tvářích, šťastné skotačící ratolestí, spokojení senioři. To vše bylo vidět na náměstí Republiky během Májových slavností. A není divu. Lidem společné setkání už velmi chybělo. A když se k tomu přidalo ještě dobré občerstvení a bohatý kulturní program, bylo na krásný den zaděláno. Velký den to byl i pro havířovské soubory a spolky, které se opět mohly lidem ukázat.

anketa: “Já se těším na hraní Voničky a The Strings. Budeme hrát takové rokovky, normální písničky a ještě lidové. Jsem rád, že konečně budeme vystupovat po těch pár letech, kdy byla karanténa a už se hodně těším.”
anketa: ”Velice se těším na to, až se ztrapním tady. Protože určitě něco pokazím. A je to strašně malé a nevím, jak to tady zatancujeme. Jsme tady za TS Ldance.”
anketa: “Je to krásné. Doufám, že nám počasí vydrží a chce to více lidí. Jen tak dále, ať se to uvolní, ať se lidé seznamují, baví a pryč s koronavirem.”
anketa: “Já si je užívám velmi dobře. Je tady super, krásné počasí. Cimbálovka hraje krásně. Takové slavnosti už hodně chyběly.”
anketa: “Svátek práce, jsme vždy chodili do průvodu jako pionýři. Jinak svátek lásky. Hlavně mi chyběly vánoční trhy, bylo to takové smutné a teď je to takové veselé, příjemné.”

Atmosféra na náměstí potěšila i radnici, která doufá, že pořádání akcí už nebude nic bránit.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já bych jim popřála, ať si ten dnešní den užijí. První máj se bere v této době už jako svátek zamilovaných a každý si to užije jinak. Lidé to berou jako den volna, bohužel to vyšlo na neděli, ale krásně to vyšlo a já bych popřála všem, ať jsme hlavně zdraví, ať si užíváme kultury, kterou tady máme nastartovanou zase po té dlouhé covidové době a budu ráda, když lidé na ty naše akce vždy přijdou a pobaví se a já myslím, že se budou bavit až do večera.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy