Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov počítá v novém domově seniorů i s lůžky pro mentálně hendikepované

  • Havířov,

Náměstek hejtmana pro sociální oblast si prošel střediska pro mentálně hendikepované v Havířově a společně s vedením radnice shlédli nové divadelní představení klientů. Řešila se i otázka zajištění pobytových lůžek, která pro tuto skupinu lidí dlouhodobě chybí.

Santé je havířovské centrum ambulantních a pobytových služeb pro lidi s mentálním hendikepem. Organizace se snaží klienty rozvíjet a dělat s nimi činnosti, které je baví. 

anketa, klient Santé: “Já se těším strašně moc na divadlo. My jsme si nacvičili Čert a Káča."

Mezi hosty byli zástupci vedení radnice a náměstek hejtmana, který si prošel i ostatní střediska. Santé poskytuje služby více než 100 klientům. Postupem času ale stárnou jejich rodiče i oni samotní. Proto i pro hendikepované lidi, kteří už potřebují celodenní péči, by mohla vzniknout lůžka v novém domově seniorů se zvláštním režimem.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: "Jednáme teď s městem, kdybychom od nich převzali možný pozemek a něco podobného jako je smlouva s Kopřivnicí o veřejném zadavateli, kdy by se určitým počtem lůžek podílelo také město na financování této služby, by jsme chtěli umístit tady ve městě Havířov.”
Michaela Rosová, ředitelka Santé Havířov: “Na tuto myšlenku říkám jedním slovem bravo. Byla bych za to velmi vděčná, protože to je velký problém a byli by v obci.”

Jen v letošním roce organizace přesunula tři klienty do pobytové zařízení v Pržně, které spadá pod kraj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail