Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov vyřešil problémovou křižovatku v Prostřední Suché elipsoidem, řidiči to vítají

  • Havířov,

Řidiči v Havířově se konečně dočkali. Město ve středu ráno nainstalovalo plastové city-bloky v křižovatce v Prostřední Suché. Kruhový objezd je navržený tak, aby se na něj vešly i autobusy, či nákladní automobily.

Takto jednoduše šla nakonec vyřešit situace s problémovou křižovatkou v Havířově-Prostřední Suché, kde se tvořily velké zácpy a kde docházelo i k častým dopravním nehodám.

Postavit kruhový objezd trvalo pracovníkům Technických služeb jen pár minut. Řidiči to ihned ocenili.

anketa: "Určitě, protože byla strašně nepřehledná ta křižovatka. Když tady nejsou semafory, tak to bude přehlednější.”
anketa: “Bude lepší výjezd odtud. Tady se vždy dlouho stálo z této strany. Věřím, že to bude fungovat, každý kruháč funguje.”

Původně se zvažovala výstavba klasického kruhového objezdu. Což by bylo ale technicky náročné a hlavně finančně. Místo desítek milionů, město za tuto variantu zaplatí zhruba půl milionů korun.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Nejtěžší na celé variantě situace výběru bylo, nakreslit tvar tak, aby se všechna vozidla, která na něho najíždějí vyhnula. Řešili jsme autobusy, řešili jsme tady Volvo, které je poblíž tak, aby i velké nákladní automobily byly schopny tento kruhový objezd používat. Hlavně jsem rád, že nám to řeší tady problematickou situaci. Často vznikaly kolony, ale hlavně nebezpečné dopravní situace.”

Pracovníci musí ještě vyznačit nové dopravní značení tak, aby řidiči najížděli na kruhový objezd správně a bezpečně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy