Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ZŠ Školní v Havířově už chodí přes 40 dětí z Ukrajiny, což je nejvíce ve městě

  • Havířov,

Základní škola Školní v Havířově dlouhou dobu bojovala s nízkým počtem dětí. Nyní má kapacitu tří stovek žáků skoro plnou a to i díky dětem z Ukrajiny. Se začleňováním ve třídách nemají problém.

Základní škola Školní v Havířově se výzev nebojí. Veškerou volnou kapacitu nabídla dětem z Ukrajiny. Nyní jich tam chodí už 44. Škola, byť má nárok na adaptačního koordinátora, se rozhodla, že začlenění zvládne sama. Prioritou je, aby děti zvládly výuku v češtině.

Martin Svoboda, ředitel ZŠ Školní Havířov: "Děti pochopily, že to té školy mají chodit a chodí a musím říct, že ta docházka jejich je velice dobrá. Jsou tam děti, které se chtějí učit česky, chtějí se učit obecně, mají zájem o tu výuku. Ale pak se najdou i ty děti, které to berou tak nějak násilím, že tady jsou, moc se jim do té češtiny nechce."
Kolja, žák: "Já jsem se naučil nová slova ve škole: Jak se jmenuješ? Jmenuji se Kolja. Džus, ahoj, třída. Mě se baví učit.”
Míša, žák: "Rozumím česky, je to podobné naší řeči, jsou to podobná slova.”

Na jaké úrovni jsou ty děti?

Martin Svoboda, ředitel ZŠ Školní Havířov: "Obecně můžeme říct, že jsou na vyšší úrovni, než u dětí našich, alespoň z toho počátku. Myslím si, že to ukrajinské školství nebylo špatné.”

V současné době chodí to havířovských škol 214 ukrajinských dětí.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail