Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově-Prostřední Suché je konečně kruhový objezd, řidiči to vítají

  • Havířov,

Řidiči v Havířově se konečně dočkali. Město ve středu ráno nainstalovalo plastové city-bloky v křižovatce v Prostřední Suché. Kruhový objezd je navržený tak, aby se na něj vešly i autobusy, či nákladní automobily.

Takto jednoduše šla nakonec vyřešit situace s problémovou křižovatkou v Havířově v Prostřední Suché, kde se tvořily velké zácpy a kde docházelo také k častým dopravním nehodám. Postavit kruhový objezd trvalo pracovníkům Technických služeb jen pár minut. Řidiči to hned ocenili.

anketa: “Určitě, protože byla strašně nepřehledná ta křižovatka. Když tady nejsou semafory, tak to bude přehlednější.”
anketa: “Bude lepší výjezd odtud. Tady se vždy dlouho stálo z této strany. Věřím, že to bude fungovat, každý kruháč funguje.”

Původně se zvažovala výstavba klasického kruhového objezdu. Což by bylo ale technicky náročné a hlavně finančně. Místo desítek milionů, město za tuto variantu zaplatí zhruba půl milionů korun.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Nejtěžší na celé variantě situace výběru bylo, nakreslit tvar tak, aby se všechna vozidla, která na něho najíždějí vyhla. Řešili jsme autobusy, řešili jsme tady Volvo, které je poblíž tak, aby i velké nákladní automobily byly schopny tento kruhový objezd používat. Takže opravdu poměr, cena, výkon bych řekl, že v tomto případě je velmi dobý a hlavně jsem rád, že nám to řeší tady problematickou situaci. Často vznikaly kolony, ale hlavně nebezpečné dopravní situace.”

Pracovníci museli v následujících dnech ještě vyznačit nové dopravní značení tak, aby řidiči najížděli na kruhový objezd správně a bezpečně. Podobný kruhový objezd je už i u vlakového nádraží.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Celkově zkoumáme ta naše jednotlivá místa krizová a hledáme řešení. Například na ulici Pujmanová na křižovatce tam zvažujeme, jestli je prostor a možnost tam takový kruhový objezd vložit, nebo by tam mohla být světelná křižovatka. Ještě je to ve fázi přípravy.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy