Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští školáci putovali za ztracenými civilizacemi, originální soutěž pořádala ZŠ Moravská

  • Havířov,

Základní škola Moravská v Havířově je zastáncem názoru, že výuka má být spojená s prožitky. Proto každoročně pořádá pro ostatní školy soutěž Pevnost Moravská, tentokrát na téma Putování za ztracenými civilizacemi.

Děti z havířovských škol mohly prozkoumat starověké civilizace Inků, Aztéků či Mayů a seznámily se s egyptskými panovníky. Příprava originální vědomostní soutěže spojené se zážitky trvala Základní škole Moravská měsíc.

Jaroslav Drlík, učitel ZŠ Moravská: "To dobrodružství je dobré v tom, že děti ani neví, že se něco naučí. Navštíví v Egyptě Tutanchamona, vyzkouší si postavit mayský akvadukt, navštíví Krétu a minojské bludiště." 
anketa: "Jsou to vlastně tři pyramidy, které jsou na sobě postavené a pod nimi je chodba s podzemním jezerem. Myslím, že to je dobré, něco se tady naučíme, baví mě to a je to dobře vymyšlené.”

Soutěž měla být inspirací i pro ostatní kantory.

Jaroslav Drlík, učitel ZŠ Moravská: "Když se spojí to dobrodružství ve škole s tou osobností ve škole, tak z toho může vzejít něco nádherného a ti žáci odcházejí nejen vzdělaní, vychovaní, ale také nadšení pro nějakou věc." 
Petr Junek, učitel Gymnázium Studentská: “Myslím, že skvělý nápad a už Komenský říkal škola hrou a tady si s tím dali opravdu ohromný kus práce." 

Žáci by uvítali, kdyby se ve školách učilo více pomocí zážitků.

anketa: “Řekla bych, že jo, že bychom se více naučili, že bychom se nemuseli vše učit nazpaměť."

S originální výpravou za ztracenými civilizacemi škola v létě vyrazí i na letní tábor do Pstruží, aby zážitky mohlo prožít co nejvíce dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail