Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda spásy v Havířově se chystá na transformaci služeb, rodiny s dětmi budou bydlet v bytech

  • Havířov,

Armáda spásy v Havířově se chystá na ojedinělý projekt v rámci ČR. Službu Azylového domu pro rodiny bude poskytovat v klasických bytech. Nově také bude moci přijímat ženy, které doposud odkazovala na služby v Ostravě.

Rodiny, které se ocitly v tíživé situaci, mohou až rok bydlet v tomto azylovém domě v Havířově. Od nového roku se sociální služba přesune do samostatných bytů. Na spolupráci se Armáda spásy domluvila se společností Heimstaden a jedná se o první projekt v rámci ČR.

Tomáš Kolondra, ředitel AS Havířov: “My věříme, že to pomůže tomu, aby ti lidé v rámci té institucionalizace, aby žili tak, jak by chtěli žít i v budoucnu. To znamená, že se jim snad lépe, snáze, rychleji podaří k tomuto cíli dostat.”

Rodiny už byly o změně informovány.

paní Nikol: "Je to lepší, že půjdeme odsud pryč do bytu."
paní Adéla: "Těšíme se na to, že budeme žít v bytě.” V čem vidíte výhody, že budete v samostatném bytě? “V tom soukromí, tady je to takové malé a tam budeme mít už byt.”

Armáda spásy se rozhodla pro celkovou transformaci svých služeb. Do domu pro rodiny se přestěhuje služba následné péče pro lidi se závislostmi. Do objektu této služby Domu pod svahem na Šumbarku se pak z města přestěhuje noclehárna pro muže a nově i pro ženy.

Tomáš Kolondra, ředitel AS Havířov: "Tu a tam nás kontaktují samotné ženy, které hledají ubytování v azylovém domě, nebo ženy, které by chtěly přespat na jednu dvě či více nocí a my je odkazujeme vždy do Ostravy.”

Stěhování začne na podzim tak, aby od ledna všechny služby fungovaly v novém režimu.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail