Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově mohou nosit odpad do nového sběrného dvora

  • Havířov,

Radnice v Havířově otevřela další sběrný dvůr, a to v Selské ulici v centru města. Město věří, že ho budou lidé využívat a tím se zamezí vytváření černých skládek u kontejnerových stanovišť.

Takto to často vypadá u popelnic. Lidé tam odkládají nábytek, elektrospotřebiče a jiné věci, které ale patří do sběrného dvora. V Havířově doposud byly dva. Nyní radnice otevřela v centru města třetí v Selské ulici, kde se kdysi nacházela sběrna.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: “Pro mne je to svátek dnešní den, protože ta doba byla dlouhá. Nejdříve jsme museli koupit nějaký vhodný pozemek. Dneska na zelené louce nic nepostavíte a shodou okolností to byly sběrné suroviny, tak nějaké to projednávání na úřadech bylo jednodušší. Jsem rád, že se nám povedlo, podařilo se nám získat i nějakou dotaci na vnitřní vybavení, ale stejně ta částka s pořízením pozemku se pohybuje kolem 12 milionů korun.”
anketa: “Já jsem ráda, protože mám hodně věcí i elektroniku. Takže jsem ráda, že se to tady otevře, protože lidé to nechávají u popelnic a potom jsou náklady, sbírají to traktorem.
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Bude využívaný, jsme o tom přesvědčeni. Jednak je to třetí sběrný dvůr v našem městě, jednak je v části města, která je velká. Je tady dobrá dostupnost a samozřejmě ty informace jsou i takové, že tady budou dojíždět i občané z těch okrajových oblastí města. Takže si myslím, že to bude hojně využívaný sběrný dvůr. Zatím výhledově teď v té nejkratší době další sběrný dvůr neplánujeme, ale pokud by ta potřebnost byla, tak to budeme řešit. Myslíme si, že teď tři sběrné dvory budou stačit.”

Sběrný dvůr bude ve všední dny otevřený od 10 do 18 hodin. V sobotu pak 7 do 12 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail