Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křesťanská Misie buduje v Havířově Šumbarku komunitní centrum, opraví bývalou restauraci Bivoj

  • Havířov,

V Havířově-Šumbarku žije početná romská komunita. Ne jen pro ni vznikne v bývalé restauraci Bivoj komunitní centrum zejména pro mládež. Jedním z cílů bude místní motivovat ve víru v Boha.

Bývalá restaurace Bivoj v Havířově-Šumbarku byla místem samých problémů. Chátrající objekt si nyní pronajalo ostravské občanské sdružení Křesťanská Misie, které chce budovu opravit a vybudovat komunitní centrum. Jako první akci sdružení uspořádalo pro děti zábavné odpoledne.

Soňa Gažiová, Křesťanská Misie Immanuel: "To, co se tady bude dít, není jen pro Romy. Je to i pro Neromy, rádi je přivítáme a otevíráme tady Křesťanskou Misii, kdy jsme si pronajali tento objekt k tomu, abychom to tu měli volnočasové, kde budeme dávat prostor mládeži, dětem a budeme tady dělat různé aktivity. Budeme je vyučovat podle Bible:"

V čem si myslíš, že to pro vás bude dobré? 

anketa: “Asi abychom pomáhali lidem, aby si také mysleli, že je správné věřit v Boha, protože lidé, kteří tomu nevěří, tak dělají hrozné věci. Chceme je navést k tomu, aby se chovali lépe, a aby byli chytří a nedělali hlouposti.”
anketa: Tak já jsem rád, že se to tady povzbudilo. Tenhle Bivoj, tady nebylo nic. Tady jsme chodili jen kupovat nápoje, drinky."

Komunita bude chtít založit vlastní spolek, aby mohli na projekty získávat i dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy