Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Automobilka darovala organizaci ADRA půl milionu na potraviny pro ukrajinské rodiny

  • Havířov,

Byl to dar shůry a na poslední chvíli. Tak komentuje pomoc humanitární organizace ADRA, která získala půl milionu korun na nákup trvanlivých potravin pro ukrajinské rodiny. Tašky si mohou běženci vyzvedávat v Havířově a Karviné.

ADRA od počátku války na Ukrajině pomáhá běžencům. Přitom spoléhá na solidaritu lidí. Dárců ale ubývá a už před měsícem hrozilo, že ukrajinským rodinám organizace nebude moci poskytnou to, co nejvíce potřebují - trvanlivé potraviny. Pomocnou ruku nabídla ADŘE automobilka.

Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů ADRA: “Dostali jsme půl milionu na to, aby se mohlo nakoupit v Makru tady tyto potraviny. Byli jsme trochu na vážkách, co dělat dál, protože už to všechno docházelo. Zájem velký, ukrajinských občanů hodně, jíst se musí samozřejmě, takže jsme nevěděli co dál a byl to dar shůry. Společnost Hyundai tohle udělala a za to jim děkujeme.”

Organizace přesně eviduje, jak často si lidé pro pomoc chodí.

Zdeněk Soviš, dobrovolník ADRY: “Zjistili jsme, jakou mají potřebu a nastavili jsme rozdávání potravinové tašky jednou za na 14 dní. Přičemž pokud je rodina početnější od pěti a více lidí, mají nárok na dvě tašky.”

Jiný dárce ADRU zásobuje zeleninou.

Zdeněk Soviš, dobrovolník ADRA: “Těch brambor jsme dostali několik palet jako dar od anonymního dárce a ti lidé si mohou brát kolik potřebují, aby si mohli uvařit. Protože řepa, mrkev a brambory mohou využít na ten svůj oblíbený boršč, ať si mohou uvařit to, co potřebují.”
anketa: “My jsme hodně vděční České republice jak nám pomáháte v té naši těžké situaci. Děkujeme hodně za pomoc. Veškeré produkty, které nám dávají jsou dobré a ohromné díky.”
anketa: “Já bych vám chtěla říct, že hodně děkujeme všem českým lidem za to, že nám pomáhají. Je krásné vidět, že pro nás dělají možné i nemožné. Děkuji vám.”

Některé ukrajinské ženy se staly samy dobrovolnicemi ADRY.

anketa: “Lidé kolem mě mi pomáhali a já jsem chtěla i jim pomáhat. Pomáhat bezplatně. Není mi příjemné, co se děje našim lidem. Jsem vděčná českým lidem, za jídlo, veškeré věci.”

Potravinové tašky ADRA rozdává ve výdejně v Havířově a také v Karviné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy