Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově mohou hlasovat pro návrhy v rámci participativního rozpočtu

  • Havířov,

I v letošním roce mohou lidé v Havířově vybírat nejzajímavější návrhy v rámci participativního rozpočtu. Hlasování probíhá na webových stránkách města v sekci finance a dokumenty. Každý kdo se zapojí, má dva kladné hlasy a jeden záporný.

Mezi projekty, které si sami obyvatelé jednotlivých městských částí navrhli, se objevil například labyrint, workautová hřiště, či herní stoly s posezením.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Ty návrhy jsou tam krásně popsány a musím říct, že některé mě mile překvapily. Občané zvolí a ten vítězný návrh, který získá nejvíce hlasů kladných, bude realizován. Ten projekt bude realizován jenom v tom případě, pokud jeho cena nepřesáhne v době realizace více než 25% od původního návrhu. To je v podmínkách participativního rozpočtu. To je jediná hranice, kterou musíme dodržet. Zastupitelstvo vyčlenilo pro rok 2022 pět milionů korun, které byly rozděleny do různých částí města podle počtu obyvatel a bylo to stejně, jako v minulém roce. Myslím si, že ten systém hlasování je poměrně přehledný a nezabere více než minutu.”

Hlasovat mohou lidé do konce června a to i přes facebookovou stránku města. V letošním roce se jedná již o čtvrtý ročník participativního rozpočtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

KMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail